Flutter, React Native, Electron.js, Xamarin, Ionic

РОЗРОБКА КРОС ПЛАТФОРМНИХ ДОДАТКІВ

Технології розробки кросплатформних додатків

Flutter, React Native, Electron.js, Xamarin, Ionic, Framework7

Технології розробки кросплатформних додатків Flutter, React Native, Electron.js, Xamarin, Ionic, Framework7

FLUTTER досить молода платформа, яка приваблює розробників своєю простотою. Швидкість її роботи і висока продуктивність досягається за рахунок застосування декількох технік. По-перше, Flutter не використовує JavaScript, його творці вважали кращою мову програмування Dart, яка легко компілюється в двійковий код. Завдяки цьому швидкість виконання операцій нічим не поступається Swift, Kotlin, Java. Також платформа не використовує нативні компоненти, відмальовуючи інтерфейс у графічному движку в міру необхідності – тільки у випадку, якщо до нього внесено зміни.

В ОС Linux, iOS, Android, Windows Flutter працює за допомогою віртуальної машини Dart з JIT-компілятором. Одне з головних переваг цього SDK (software development kit) – реалізація функції «гарячого перезавантаження», завдяки чому зміна коду може бути застосована в уже запущеному додатку, і його перезавантаження не буде потрібно. Віджети Flutter оснащені вбудованими елементами – скролінг, навігація, шрифти та іконки. Код, написаний на Flutter, компілюється з використанням нативного компілятора Dart.

REACT NATIVE – це платформа для розробки мобільних додатків, створена Facebook і має відкритий код. Дозволяє розробляти програми для iOS, Android, UWP і Web. React Native не використовує CSS або HTML дозволяє створювати код на мовах Swift і Objective-C для iOS, а також на Java для Android. React Native дозволяє створювати Кросплатформені додатки, компоненти платформи взаємодіють з власними API-інтерфейсами за допомогою декларативної парадигми інтерфейсу React і Java Script. Завдяки цьому стає можливим створювати додатки для груп розробників.

Компоненти React обертають існуючий власний код і взаємодіють з власними API-інтерфейсами через декларативну парадигму призначеного для користувача інтерфейсу React і JavaScript. Це дозволяє створювати власні додатки для цілих нових груп розробників і дозволяє існуючим власним командам працювати набагато швидше. В основному принципи роботи React Native ідентичні таким у React, але, на відміну від останнього, він працює у фоновому режимі на кінцевому пристрої, інтерпретуючи код, написаний на JavaScript.


ELECTRON, або ATOM SHELL – це фреймворк, розроблений GitHub. Він дозволяє вести розробку графічних додатків для операційних систем настільних комп’ютерів за допомогою веб-технологій. Фреймворк також включає Node.js, який дозволяє працювати з backend, і бібліотеку рендеринга з Chromium. Electron дозволяє створювати графічні додатки, використовуючи браузерні технології і розширюючи їх функціональність за допомогою системи доповнень. На відміну від веб-додатків, програми, розроблені на платформі Electron, являють собою виконувані файли без прив’язки до браузеру. При цьому переносити розроблений додаток для різних платформ не треба.

Xamarin – це кросплатформна технологія, частина платформи .NET, призначена для створення мобільних і веб-додатків. Основною ідеєю є сумісність служб, які написані на різних мовах програмування. На сьогоднішній день реалізована для платформ Windows, FreeBSD, а також в варіанті для ОС Linux (проєкт Mono). Розділяється на дві основні частини – це середовище виконання, свого роду віртуальна машина, а також інструменти розробника.

Як середовищ розробки виступають VisualStudio, C ++, C #, SharpDevelop. Як і Java, середа .NET створює байт-код, який виконується віртуальною машиною. Код створюється на мові CIL, common intermediate language. Використання байт-коду дозволяє реалізувати крос-платформеність на рівні вже скомпільованого проєкту. Перед запуском байт-код перетворюється JIT-компілятором в машинний код.


IONIC – це багатоплатформовий SDK, або software development kit, з повністю відкритим кодом, який використовує фреймворк Cordova і плагіни Capacitor для розробки мобільних додатків. Користувачі можуть створювати додатки і налаштовувати їх для роботи з операційними системами Windows, iOS, Android, а також з сучасними браузерами. Ionic надає призначені для користувача компоненти і засоби для взаємодії з цими компонентами – наприклад, такі, як віртуальна прокрутка, вкладки, навігація, типографіка і т.д.

Також Ionic пропонує інтерфейс командного рядка і сервіси для вирішення інших завдань, наприклад, розгортання коду і автоматичного складання. Включає також і власну інтегровану середу розробки (IDE) – Ionic Studio. Розробник може підключати додаткові модулі фреймворка Cordova, включати push-повідомлення, створювати значки додатків і навіть заставки до додатків.

FRAMEWORK 7 – це безкоштовний фреймворк з відкритим кодом для розробки мобільних і веб-додатків. Також може бути використаний як інструмент для прототипування мобільних додатків. Багатоплатформовий фреймворк дозволяє створювати веб додатки для операційних систем iOS і Android.

Працюючи з Framework7, ви можете використовувати будь-які інструменти – створювати додатки на ньому так само просто, як і веб-сайти. Фреймворк поставляється з такими компонентами, як React, Vue.js і Svelte, забезпечуючи синтаксис, і структуровану базу даних. Також в нього вбудований набір готових до використання віджетів і елементів. Движок шаблонів Template7, підтримка стилів, в тому числі material design, великий список компонентів і різні свайпи – все це робить Framework7 відмінним кросплатформним рішенням на всі випадки життя.

Кросплатформні додатки

Розробка кросплатформних додатків

Flutter, React Native, Electron.js, .NET, Ionic, Framework7

Розробка кросплатформних додатків Flutter, React Native, Electron.js, .NET, Ionic, Framework7

Більшість компаній починають свій бізнес в інтернеті зі створення сайту. Надалі ресурс адаптується для роботи з мобільними пристроями, і при позитивній динаміці відвідуваності приймається рішення про створення програми для Android і iOS.

Додаток для мобільних пристроїв більш функціонально, в порівнянні з сайтом, має зручний для користувача інтерфейс і можливість роботи навіть без підключення до інтернету (з обмеженим функціоналом). На мобільному ринку сформувалося абсолютне домінування двох операційних систем. Це iOS і Android. Створюючи мобільні додатки для цих та інших ОС, основна увага приділяється таким питанням:

 

  • Висока швидкість розробки
  • Надійність, стабільність у роботі
  • Простота в підтримці і випуск оновлень
  • Максимально ефективне використання можливостей платформи

Залежно від цільової аудиторії і поставлених цілей розробка мобільних додатків для iOS і Android здійснюється з використанням нативних або кросплатформних технологій. У нашій компанії ви можете замовити створення, як нативного, так і кросплатформного додатків.

 

Нативні додатки

Android & IOS додатки

Нативні додатки Android & IOS додатки

Кожна платформа має свої нативні мови, «рідні» для цієї операційної системи. Для iOS це SWIFT або Objective-C. Для системи Android нативними будуть мови Kotlin або Java.

Для звичайного користувача різниці практично немає – нативний або кросплатформний додаток буде встановлено на його пристрої. Але при більш ретельному вивченні роботи різних додатків можна помітити, що нативні рішення, написані для конкретної операційної системи, будуть більш зручними, мати інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, і працювати будуть швидше. Відбувається це тому, що при створенні нативного додатка зв’язка UI / UX дизайнерів і програмістів більш ефективна.

Дизайнеру точно відомо, з якими UI рішеннями звикли працювати користувачі даної операційної системи (наприклад – кнопки «Back» і нижній Tab Bar для пристроїв під iOS). Точно також програміст буде розуміти, як краще реалізувати ту чи іншу UI особливість для мобільного пристрою під керуванням конкретної операційної системи.

В результаті користувач, запускаючи нативний додаток, інтуїтивно розуміє, як з ним взаємодіяти, навіть не вивчаючи новий для нього інтерфейс.

Кросплатформні додатки

Кросплатформені додатки

Android & IOS додатки

Кросплатформені додатки Android & IOS додатки

Розробка додатків для Android і iOS, якщо створювати окреме рішення для кожної операційної системи, збільшує час і вартість проєкту. З урахуванням великої кількості версій і різновидів операційних систем (в тому числі і малопоширених), писати окремий код під кожну платформу складно і недоцільно. Подібна ситуація і стала причиною появи кросплатформних додатків для мобільних пристроїв. Якщо нативні додатки створюються під конкретну операційну систему, то при написанні коду для кросплатформного рішення є можливість адаптувати ПЗ під будь-яку ОС.

Багатоплатформовий підхід використовує той факт, що розробка мобільних додатків під Android iOS ведеться на мовах розмітки і стилів. Це JavaScript, CSS і HTML, які використовуються при створенні сайтів. Такий підхід виправданий, оскільки в результаті більшість контенту представлено у вигляді HTML сторінок. Додатки такого типу пишуться і підходять практично для всіх існуючих мобільних гаджетів, оскільки в їх основі покладено принцип роботи браузера.

Незважаючи на те, що додатки називаються кросплатформними, один і той же виконуючий файл не можна запустити на мобільних пристроях під управлінням різних ОС. Припустимо, створений кросплатформний додаток скомпільовано для роботи в середовищі Android. Його виконуючий файл «* .apk» не вийде запустити на пристрої, що працює під управлінням iOS.

Кросплатформна розробка додатків для iOS і Android дозволяє значно оптимізувати процеси розробки. Будь-який кросплатформний додаток може бути з мінімальними зусиллями скомпільовано для різних платформ. І в результаті будуть отримані різні виконувані файли. Так, в рішенні для iOS виконуваний файл отримає розширення «* .ipa», а додаток для пристроїв під управлінням Android буде запускати додаток з файлу «* .apk».

Кросплатформні додатки

Плюси і мінуси нативних рішень

Android & IOS додатки

Плюси і мінуси нативних рішень Android & IOS додатки

До переваг нативних додатків відноситься:

  • Продуктивність (використовувані технології мають прямі зв’язки з платформою, що підвищує швидкість і стабільність роботи програми)
  • Ефективність (нативні додатки створюються для вирішення конкретних завдань в певному середовищі, що забезпечує кращу відповідність можливостей ПЗ з апаратними можливостями пристроїв)
  • Більш зручний для користувача інтерфейс (досягається завдяки прямій інтеграції додатків з операційною платформою)
  • Краще ранжування в магазинах додатків

До недоліків нативних рішень відноситься:

  • Збільшення часу на розробку
  • Необхідний великий бюджет
  • Несумісність з іншими мобільними платформами
  • В зв’язку з вибором однієї ОС цільова аудиторія скорочується до користувачів однієї мобільної платформи
Кросплатформні додатки

Переваги та недоліки кросплатформних рішень

Android & IOS додатки

Переваги та недоліки кросплатформних рішень Android & IOS додатки

Плюси кросплатформних додатків:

  • Економія бюджету на створення мобільного застосування (можливість використання одного технологічного стека одночасно на всіх платформах)
  • Швидкість і простота розгортання (розробникам кросплатформних додатків не доводиться витрачати час на вивчення кількох технологічних стеків для кожної платформи, вони працюють з одним універсальним стеком)
  • Використання однакового інтерфейсу і UX (для просування мобільного додатка важливий як дизайн (UI), так і відчуття користувачів (UX), і розроблене однією командою рішення для всіх платформ забезпечує однаковий зовнішній вигляд і інтерфейс для кожного пристрою)

Мінуси кросплатформних рішень:

  • Зниження гнучкості (зі своїми завданнями додаток впорається на будь-якій платформі, проте його адаптація для максимально ефективного використання можливостей кожної операційної системи буде проблемною)
  • Зниження продуктивності
  • Є можливість невідповідності UI на різних платформах
  • Можливі проблеми з відправкою кросплатформних рішень в магазини додатків
Кросплатформні додатки

Висновок

Android & IOS додатки

Висновок Android & IOS додатки

Вибір між нативним і кросплатформним додатком залежить від стратегії його просування та покладених функцій. Якщо потрібно відразу охопити максимальну аудиторію, а складні завдання перед мобільним додатком не стоять, то логічніше буде скористатися кросплатформним підходом. Це буде набагато швидше і дешевше ніж окрема розробка додатків для iOS і Android, ціна яких буде вдвічі більше. Якщо ви сумніваєтеся у виборі, ми допоможемо його зробити, оцінивши ситуацію на ринку, сам продукт, цільову аудиторію і т.д.

Створення нативного додатка виправдано, якщо його реалізація передбачає максимально використовувати можливості кожної платформи, і на першому етапі немає необхідності присутності відразу і в Google Play Store, і в Apple App Store.

Можна стартувати на одній платформі, і при досягненні успіху приступати до розширення ринку. На першому етапі буде логічніше створення додатків для Android, ціна яких в порівнянні з рішеннями для iOS нижче, а охоплення аудиторії – більше.

Наша компанія гарантує професійний підхід до вирішення найскладніших і неординарних завдань. Терміни розробки додатків – від трьох місяців, при мінімальному бюджеті від $ 3500.. З нами ваш бізнес почне цифрову трансформацію і отримає поштовх у розвитку для освоєння нових ринкових ніш!

Розробляємо та впроваджуємо кросплатформні додатки

AVADA MEDIA

Розробляємо та впроваджуємо кросплатформні додатки AVADA MEDIA

Videos of our latest projects

ВІДЕО-ПРЕЗЕНТАЦІЇ Videos of our latest projects

Останні роботи

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Наші клієнти

Що про нас кажуть

Наші клієнти Що про нас кажуть

Успішні проєкти створюються тільки командою

Наша команда

Успішні проєкти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12

Зв'яжіться з експертами

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

+
@
Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:

  1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації. </ Li>
  2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта. </ Li>
  3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень . </ li>
  4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу. </ li>
  5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua </ li>
  6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі. </ Li>
  7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа. </ Li>
    </ Ol>
Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

+
@