Логістика та транспорт

Розробка систем управління логістикою та доставкою вантажів

Розробка систем управління логістикою та доставкою вантажів

Логістика та транспорт

Розробка систем управління логістикою та доставкою вантажів Логістика та транспорт

Побудова ефективної логістики — одне з основних завдань для більшості компаній, які так чи інакше пов’язані з доставкою вантажів, і не лише про великих перевізників, а й про звичайних роздрібних продавців. Хороший приклад у цьому сенсі — компанія Amazon, яка здійснює доставку товарів у будь-яку точку планети за лічені дні. Тому, якщо ви хочете стати важкоатлетом в галузі електронної комерції, настав час задуматися про розробку та впровадження власної системи управління логістикою.

За визначенням, система управління логістикоюце автоматизований програмний комплекс, призначений для стратегічного планування, розрахунку транспортних процесів та контролю їх виконання. Говорячи простими словами, вона допомагає бізнесу скоротити витрати, підвищити ефективність обробки замовлень, керувати залишками на складах та поверненнями, у разі потреби.

Функціональність систем керування логістикою

Основні функції

Функціональність систем керування логістикою Основні функції

Кожна компанія працює в рамках власних внутрішніх процесів, через що складно говорити про якийсь конкретний список завдань, які вирішують системи управління логістикою — їхня функціональність для кожного бізнесу відрізнятиметься. У той же час можна виділити деякі основні модулі:

  • Управління замовленнями. Здійснює прийом та обробку нових онлайн-замовлень, з подальшим управлінням документацією між виробниками, постачальниками, складами, транспортними компаніями та кінцевими покупцями.
  • Управління складом. Включає в себе набір функцій автоматизації та контролю складських операцій, таких як прийом і переміщення товару, облік продажів, повернення постачальникам та інше.
  • Управління запасами. Автоматизована система контролю залишків на складах. Вона допомагає тримати в наявності оптимальну кількість товару та виключає дефіцит та профіцит, що особливо важливо у випадку з продукцією, яка має обмежений термін придатності.
  • Транспортне планування. Модуль автоматично визначає найбільш оптимальний спосіб доставки вантажу, з урахуванням вимог до його транспортування, таких як дотримання температурного режиму, сухість повітря та інше. Крім того, він забезпечує комфортну взаємодію з перевізниками.
  • Відстеження логістики. Дозволяє в режимі реального часу контролювати, де саме знаходиться товар, в яких умовах він перевозиться і скільки часу потрібно для його відвантаження в точці призначення.
  • Зворотній логістика. Модуль призначений для управління поверненнями, які є невід’ємною частиною електронної комерції. Він виконує кілька основних завдань: забезпечує інформаційне відстеження — який товар потрапив на повернення і чому, визначає статус повернення, допомагає відстежувати якість обслуговування клієнтів.
  • Логістична аналітика. Інформація про всі логістичні операції збирається та надається у вигляді загальної статистики, яку можна використовувати для відстеження проблемних зон та оптимізації бізнес-процесів.
Розробка систем управління логістикою та доставкою вантажів

Які технології використовуються для розробки

Технології

Які технології використовуються для розробки Технології

Під час виробництва систем управління логістикою можуть бути задіяні різні технології. Найчастіше вибір стека залежить від завдань, які має вирішувати програмне забезпечення та платформи, на якій планується його робота:

  • Веб-програми. Працюють незалежно від операційних систем, оскільки їхнє функціонування забезпечується інтерфейсом браузера. Фронтенд-частина таких рішень реалізується за допомогою статичних технологій HTML, CSS та JavaScript або реактивних, наприклад фреймворків Vue.js і React.js. Серверна частина, часто, будується мовами PHP або Python та їх фреймворках – відповідно Yii2/Laravel та Django/Flask. Крім того, бекенд може бути написаний на JavaScript, з використанням платформи Node.js.
  • Десктопні програми. Встановлюються на ноутбук або ПК у вигляді самостійної програми, і для їх роботи не потрібний браузер.

Головна перевага таких додатків полягає у продуктивності. Розробка може здійснюватися мовою програмування Python і фреймворках Django і Flask, або мовою PHP та його фреймворках Yii2 та Laravel.

  • Мобільні додатки. Встановлюються на будь-які пристрої, що працюють на IOS та Android, включаючи смартфони, планшети та інше. При нативній розробці вибір технологічного стека залежить від операційної системи: для IOS будуть використовуватися мови Swift та Objective-C, а для Android – Java та Kotlin. Кросплатформова розробка дозволяє при невеликому збільшенні бюджету охопити обидві операційні системи, що раціональніше з погляду інвестування. У такому випадку для створення програми будуть задіяні технології Flutter/Dart.
Розробка систем управління логістикою та доставкою вантажів

Етапи розробки системи керування логістикою

Етапи розробки

Етапи розробки системи керування логістикою Етапи розробки

Системи управління логістикою координують усі транспортні операції всередині компанії, тому при їх розробці фахівцям потрібно враховувати безліч факторів – від внутрішніх бізнес-процесів до особливостей взаємодії з кінцевими користувачами.

Щоб зважити на всі нюанси, процес виробництва ділиться на кілька послідовних етапів. Розглянемо, які роботи виконуються кожному з них.

Етап 1. Збір інформації

Початок розробки завжди починається із дослідження. На цьому етапі спеціалісти мають визначити вимоги замовника, провести аудит IT-інфраструктури компанії та вивчити механізм вирішення всіх транспортних питань.

Це дозволяє сформувати чітке уявлення про те, які саме завдання виконуватиме програмне забезпечення, і який функціонал потрібно буде реалізувати для досягнення максимальної ефективності.

Етап 2.Складання технічної документації та проєктування

Коли цілі та завдання визначені, розробники створюють прототип – схематичну модель програмного забезпечення, яка буде використовуватися на всіх наступних етапах. Прототип містить:

  • мокапи всіх унікальних сторінок та систему навігації між ними;
  • опис функціоналу;
  • список технологій, які використовуватимуться;
  • технічні вимоги та план реалізації.

Після цього прототип презентується клієнту і, у разі потреби, до нього вносяться коригування. За такого підходу будь-які зміни, навіть найбільші та основні, вносяться до проєкту протягом кількох годин, що допомагає заощадити значний обсяг інвестицій.

Розробка систем управління логістикою та доставкою вантажів

Етап 3. Розробка UI-дизайну

Незважаючи на всю складність функціоналу, який знаходиться під капотом, інтерфейс системи управління логістикою повинен залишатися простим, зручним і привабливим. Це можна порівняти з салоном автомобіля – водій може не знати, як працює двигун внутрішнього згоряння, але сідаючи в салон Lamborghini йому має бути комфортно там перебувати.

Етап 4. Програмування системи

Розробка програмної частини є найбільш трудомістким та тривалим етапом виробництва, який ділиться на дві основні частини:

  • Frontend-розробка. Фронтенд — це сторона програмного забезпечення, яка розробляється відповідно до затвердженого раніше дизайну.

Він виконує роль сполучної ланки між клієнтом та сервером: отримує запити, перенаправляє їх у бекенд, а потім виводить результат обробки. Однак, якщо у розробці frontend-частини використовуються реактивні технології, частина запитів вона зможе обробляти самостійно, що позитивно впливає на швидкість роботи програмного забезпечення.

  • Backend-розробка. Бекенд розміщується на сервері та виконує обробку даних. Говорячи простими словами, він відповідає за все, що відбувається всередині програми: математичні обчислення, робота з базами даних та інше. При реалізації цієї частини розробники пишуть код, що визначає логіку роботи всього функціоналу, а також вибудовують взаємодію ПЗ із зовнішніми сервісами, наприклад із системою складського обліку для контролю залишків, або з CRM — для обробки замовлень, що входять.

Етап 5. Тестування

На етапі тестування QA-інженери порівнюють фактичну та очікувану поведінку програмного забезпечення та визначають його готовність до релізу. Існує кілька рівнів тестування:

  • інтеграційне;
  • функціональне;
  • тестування продуктивності;
  • приймальне тестування.

При виявленні помилки фахівці складають баг-репорт і передають проєкт на доопрацювання, а після усунення проблеми проводять повторне тестування, щоб переконатися в її виправленні.

Етап 6. Технічна підтримка та розвиток

Враховуючи складність і багатозадачність систем управління логістикою, після введення проєкту в експлуатацію користувачі можуть стикатися з прихованими помилками в його роботі. У таких випадках розробники вивчають проблему та усувають її у рамках технічного обслуговування.

Крім того, потрібно розуміти, що бізнес не стоїть на місці і постійно розвивається, тому згодом йому може знадобитися модернізація створеної системи та доопрацювання нового функціоналу. У такому разі немає потреби розробляти нове ПЗ. Натомість фахівці можуть створювати окремі патчі з оновленнями та встановлювати їх у вже функціонуюче середовище. Говорячи простими словами, система управління логістикою зростатиме паралельно з вашим бізнесом.

Для випуску поновлення цикл розробки повторюється: спочатку вивчаються вимоги та побажання клієнта, при необхідності створюється прототип та коригуються існуючі дизайн-макети, потім реалізується функціонал.

Після цього патч проходить тестування у робочій версії проєкту, і лише після підтвердження його готовності до релізу розгортається у діючій інфраструктурі компанії.

Розробка систем управління логістикою в AVADA MEDIA

Розробка систем управління логістикою в AVADA MEDIA

Системи керування логістикою допоможуть підвищити ефективність усіх транспортних операцій усередині вашої компанії. Завдяки цьому ви знизите витрати, покращите якість обслуговування клієнтів за рахунок швидкості обробки замовлень, а отже зробите великий крок на шляху до розвитку бізнесу.

Фахівці компанії AVADA MEDIA мають великий досвід у реалізації рішень у сфері транспорту та логістики. У своїй роботі ми використовуємо лише інноваційні технології, які дозволяють втілювати у реальність будь-які, навіть найскладніші ідеї наших клієнтів.

Останні роботи

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Наші клієнти

Що про нас кажуть

Наші клієнти Що про нас кажуть

Успішні проєкти створюються тільки командою

Наша команда

Успішні проєкти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12

Зв'яжіться з експертами

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

+
@
Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:

  1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації. </ Li>
  2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта. </ Li>
  3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень . </ li>
  4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу. </ li>
  5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua </ li>
  6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі. </ Li>
  7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа. </ Li>
    </ Ol>
Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

+
@
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом