Блокчейн-технологіїї

Впровадження технології блокчейн у сферу охорони здоров'я

Впровадження у сферу охорони здоров'я

Blockchain

Впровадження у сферу охорони здоров'я Blockchain

Дослідники з Research And Markets прогнозують, що ринок блокчейну в охороні здоров’я найближчими роками зростатиме в геометричній прогресії, і до 2030 року збільшиться з $1,97 до $126 мільярдів. Однією з головних причин такого стрибка називається гостра необхідність медичної індустрії у більш досконалих та надійних інструментах для зберігання та обробки даних.

У той же час для багатьох людей блокчейн все ще асоціюється лише з криптовалютами та майнінгом. Тому в цій статті ми пропонуємо трохи заглибитись у цю тему та розглянути, як саме децентралізація здатна вплинути на охорону здоров’я та покращити якість надання медичних послуг.

Що таке блокчейн

Переваги технології

Що таке блокчейн Переваги технології

За визначенням, блокчейн – це система розподіленого реєстру даних, доступна для кожного учасника мережі.

Якщо говорити простими словами, то він є удосконаленим механізмом бази даних, що складається з послідовних цифрових блоків, у кожному з яких зберігається інформація про попередній. Записи в такій мережі є незмінними завдяки хешуванню – унікальному набору знаків, де зміна одного символу тягне за собою зміни до інших блоків.

Головна перевага блокчейну – це прозорість. Справа в тому, що кожен учасник мережі може ознайомитися з інформацією всередині блоку, а зміна або знищення даних — за визначенням неможлива. З точки зору охорони здоров’я використання технології блокчейн дає безліч переваг. Розглянемо основні з них:

  • Децентралізація. Як ми вже сказали, блокчейн гарантує незмінність та збереження даних. Відповідно, на децентралізованих системах можуть працювати різні програмні рішення або медичне обладнання, яке відповідає за зберігання інформації.
  • Єдине джерело даних. Крім звичайного зберігання даних, блокчейн також здатний розділяти до них доступ залежно від ролі користувача в мережі – пацієнт, лікар або медсестра. Це уможливлює передачу особистих даних пацієнтів: історії хвороби, розпоряджень, життєвих показників, дозування ліків тощо.
  • Безперервний моніторинг даних. Для призначення оптимального лікування, лікареві потрібно мати вичерпну інформацію про стан пацієнта. Тому відстеження життєво важливих показників — від рівня кисню в крові до артеріального тиску має здійснюватися цілодобово та без вихідних. Зрозуміло, для цих цілей на ринку є відповідні традиційні бази даних (DBMS), але вони мають серйозний недолік — відсутність надійного захисту від зміни даних або злому. А блокчейн за допомогою криптографії вирішує це завдання більш ніж ефективно.
  • Автоматизація. У сфері охорони здоров’я є багато рутини, яка може бути автоматизована за допомогою смарт-контрактів — програм, що самовиконуються. Такі скрипти працюють за простою логікою: «якщо тоді», і дозволять підтримувати суворі медичні правила та протоколи.
  • Конфіденційність. Технологія блокчейн була спочатку створена для управління фінансовими операціями на ринку криптовалют, тому за своєю природою вона забезпечує дуже високий рівень безпеки та конфіденційності. Яскравий приклад – 256-бітний алгоритм, який використовується блокчейном Біткойна. Як відомо, його практично неможливо зламати і, при цьому, він одночасно забезпечує публічність, безпеку та конфіденційність усіх угод.
Впровадження технології блокчейн у сферу охорони здоров’я

Як блокчейн вирішує основні проблеми на ринку охорони здоров'я

Вирішення проблем

Як блокчейн вирішує основні проблеми на ринку охорони здоров'я Вирішення проблем

Як відомо, сфера охорони здоров’я не ідеальна і проблем у ній більш ніж достатньо. Розглянемо, як використання технології блокчейн допомагає з ними справлятися.

Проблема 1. Підробка ліків

За статистикою, близько 1 мільйона людей на рік помирають через підроблені лікарські препарати — вони або зовсім не працюють, недостатньо ефективні, а іноді шкідливі.

При цьому дані ВООЗ свідчать про те, що близько 10% ліків у світі підробляють, а в країнах, що розвиваються, цей показник може досягати 30%.

Блокчейн пропонує ефективне вирішення цієї проблеми. Він використовує механізм консенсусу, який повністю відсікає будь-які спроби додати до реєстру дані з несанкціонованих джерел та унеможливлює видалення або зміну внесеної інформації.

Впровадження технології блокчейн у сферу охорони здоров’я

Проблема 2. Управління даними

Проблема 2. Управління даними

Ще один напрямок, у якому існуюча система охорони здоров’я залишається слабкою, — це зберігання інформації. Як правило, дані про пацієнтів сегментовані та зберігаються частинами в різних, ніяк не пов’язаних системах, що значно ускладнює роботу медичного персоналу та перешкоджає якісному лікуванню. Ця ситуація ще більше посилюється у критичних випадках, коли лікар має лічені секунди на прийняття рішення.

Блокчейн здатний повністю змінити підхід до зберігання та обміну інформацією. Його можливості дозволяють пов’язати всі дані пацієнта та розмістити їх на єдиній безпечній та надійній платформі. В результаті медичний персонал отримає безперебійний доступ до вичерпної інформації про історію хвороби пацієнта, попередні призначення, результати аналізів та інше. В окремих випадках це не просто підвищить якість медичних послуг, а й допоможе у порятунку людських життів.

Проблема 3. Безпека даних

Проблема 3. Безпека даних

Безпека зберігання інформації — ще одна серйозна проблема охорони здоров’я. За статистикою щороку трапляються сотні великих витоків медичних даних — зловмисники крадуть банківську інформацію пацієнтів, дані їхніх кредитних карток та результати геномних тестів.

Блокчейн зберігає децентралізований та прозорий журнал даних, що забезпечує максимальну захищеність інформації. При цьому він також забезпечує високий рівень конфіденційності, оскільки всі учасники мережі анонімні.

Впровадження технології блокчейн у сферу охорони здоров’я

Проблема 4. Управління ланцюжками постачання

Проблема 4. Управління ланцюжками постачання

Купуючи ліки в аптеці більшість пацієнтів хоче знати походження препаратів, і чи дотримувалися умови їх зберігання під час транспортування. Дати відповіді на ці питання при використанні традиційних підходів у ланцюжках поставок, звичайно, можна, але це дуже дорого і складно.

У свою чергу блокчейн-рішення дозволяють компаніям відстежувати переміщення фармацевтичних препаратів по всьому ланцюжку поставок – від заводу-виробника до доставки безпосередньо в аптеку, не докладаючи великих зусиль. При цьому хешування блоків у децентралізованій мережі запобігає будь-яким спробам внесення некоректної інформації.

Проблема 5. Перевірка кваліфікації працівників

Проблема 5. Перевірка кваліфікації працівників

Через велику кількість державних та приватних клінік підвищується ризик того, що до лікування пацієнтів буде допущена людина, яка не має необхідної освіти та навичок. Блокчейн може вирішити цю проблему. Для цього достатньо, щоб довірені навчальні заклади та медичні компанії вносили до Реєстру дані про своїх випускників та співробітників.

Таким чином пацієнт зможе будь-якої миті переконатися, що його лікує кваліфікований медичний працівник з відповідним дипломом. Завдання блокчейна у разі полягає у цьому, ніж запобігти несанкціонованого внесення інформації.

Особливості розробки рішень на основі технології блокчейн

Команда та технології

Особливості розробки рішень на основі технології блокчейн Команда та технології

При розробці блокчейн-рішень для сфери охорони здоров’я потрібно орієнтуватися не лише на переваги децентралізації, а й забезпечити високу продуктивність софту. Однак блокчейн за своєю природою поступається у швидкості роботи своїм серверним аналогам.

Наприклад, пропускна спроможність мережі Біткойн становить лише 7 транзакцій на секунду, а платіжної системи VISA — 56 000 транзакцій. Така велика різниця пов’язана з криптографічним компонентом. З одного боку він дає блокчейну такі важливі переваги, а з іншого вимагає дуже складних обчислень, що знижує продуктивність.

Для вирішення цієї проблеми блокчейн-додатки частково розміщуються на традиційних серверах, а їхній основний функціонал публікується в мережі блокчейн. Як результат – софт працює з максимальною продуктивністю і водночас надає користувачам всі переваги децентралізації.

Відповідно, для технічної реалізації таких рішень може знадобитися така команда фахівців:

  • Project Manager – керує процесом розробки.
  • UI/UX дизайнери – проєктують та малюють візуальну частину продукту.
  • Backend-розробники – реалізують серверну частину. Для цього можуть використовуватися технології Java, Python, PHP, Node.js та фреймворки Django/Flask/Yii2/Laravel.
  • Frontend-розробники створюють клієнтську частину софту. Вони можуть використовувати в роботі статичні технології HTML/CSS/JavaScript або реактивні – Vue.js/React.js.
  • Mobile-розробники займаються створенням мобільних додатків. У своїй роботі вони можуть використовувати нативні технології: мова Kotlin – для операційної системи Android та Swift для IOS, а також кросплатформовий фреймворк Flutter та мова Dart.
  • Blockchain-розробники – розробляють основний функціонал проєкту, який розміщується у мережі блокчейн.
  • QA-engineers – тестують систему та відповідають за коректність роботи функціоналу.

Технологічний стек для кожного проєкту підбирається індивідуально і залежить від багатьох факторів: на якій платформі він працюватиме — на мобільних пристроях, у браузері або на робочому столі, які завдання перед ним стоять і в якій галузі охорони здоров’я він використовуватиметься.

Розробка блокчейн-додатків для охорони здоров'я у AVADA MEDIA

Розробка блокчейн-додатків для охорони здоров'я у AVADA MEDIA

Наша команда має великий досвід розробки децентралізованих рішень для різних напрямків бізнесу, включаючи сферу охорони здоров’я.

Ми допомагаємо проєктувати, реалізовувати та виводити на ринок інноваційні продукти будь-якої складності та забезпечуємо їх кваліфіковану технічну підтримку на всіх етапах розвитку.

Останні роботи

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Наші клієнти

Що про нас кажуть

Наші клієнти Що про нас кажуть

Успішні проєкти створюються тільки командою

Наша команда

Успішні проєкти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12

Зв'яжіться з експертами

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

+
@
Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:

  1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації. </ Li>
  2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта. </ Li>
  3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень . </ li>
  4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу. </ li>
  5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua </ li>
  6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі. </ Li>
  7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа. </ Li>
    </ Ol>
Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

+
@