MobileApps Development

Як контролювати розробку мобільного додатку?

MobileApps

КОНТРОЛЬ РОЗРОБНИКІІВ MobileApps

В результаті вибухового зростання мобільних технологій все більше компаній створюють власні мобільні додатки. Це дозволяє утримати лояльних клієнтів і залучити нових, яким набагато зручніше оформляти замовлення і вибирати товар або послугу за допомогою сучасних гаджетів.

У той же час ця сфера ще досить молода, і багато замовників не завжди розуміють, що і як потрібно робити при контролі ходу виконання робіт. Сьогодні зупинимося на питаннях контролю роботи підрядника по створенню мобільного додатка для вашої компанії.

Як контролювати розробку мобільного додатку?
Підсумки роботи

Що ви повинні отримати в результаті Підсумки роботи

Перш ніж контролювати роботу підрядника потрібно розуміти, що ви повинні отримати за підсумком його діяльності. У будь-якому випадку початку робіт передує підписання відповідного договору, за яким ви отримуєте все права на результати праці підрядника після оплати його роботи.

Ви також повинні отримати вихідні матеріали по макетах інтерфейсів. Найкраще якщо вони будуть в форматі PSD. Це позбавить вас від необхідності встановлювати додаткові програми. Крім цього вам повинні будуть передати специфікацію дизайну. Це докладний опис всіх сторінок додатку, його інтерфейсу, в якому вказуються всі зв’язки між екранами і особливості кожної сторінки.

Після того як додаток буде готове розробник повинен надати допомогу в публікації його в відповідному розділі App Store або Google Play. Ви також повинні отримати вихідний код продукту та іншу документацію. Вихідний код вам потрібно отримати в обов’язковому порядку. Можливо, в майбутньому ви вирішите звернутися за допомогою до іншого підряднику, або ця компанія по ряду причин не зможе продовжити роботу з вашим додатком.

Підтримувати роботу програми при наявності початкових кодів ви зможете самі. Також буде можливість звернутися до компанії, що надає подібні послуги. Звичайно, мало хто хоче розбиратися з чужим кодом, і можливо, вам запропонують переписати додаток заново. Але маючи вихідний код, у вас будуть варіанти з підтримки і розвитку програми.

IT-Подрядкікі

Контроль роботи підрядника IT-Подрядкікі

В процесі розробки і при підписанні договору необхідно обумовити мінімальні умови, виконання яких ви будете контролювати на кожному етапі розробки:

 • Перелік вимог до додатка

У вас повинен бути узгоджений з підрядником перелік вимог до продукту. Це деталізація по кожному екрану, можливі стани і логіка переходів.

 • Позиції по технічним вимогам

Підписуючи з підрядником договір, обов’язково вкажіть, для яких операційних систем і їх версій розробляється додаток, з якими типами пристроїв воно повинно працювати.

 • Терміни по кожному етапу робіт

Весь процес створення програми потрібно розбити на етапи. Кожен етап має свої терміни виконання, узгоджені з підрядником. З об’єктивних причин терміни можуть коригуватися, але тільки після узгодження з замовником. Зі свого боку замовник може (це в його інтересах) контролювати дотримання термінів на кожному етапі, аналізуючи вже готові частини і елементи програми.

На етапі підписання договору, в інтересах замовника звернути увагу на такі моменти:

 • У договорі повинні бути вказані терміни виконання і розбивка по етапах робіт
 • Передача замовнику докладного технічного завдання і детальних описів екранів
 • Отримання замовником вихідного дизайну і коду, формат і спосіб передачі цих даних
 • Типи пристроїв (дозволів екранів) і операційних систем, роботу з якими буде підтримувати додаток
 • Хто буде мати права на використання програми та коду
 • Порядок публікації додатка в App Store і Google Play
Як контролювати розробку мобільного додатку?
Висновки

Висновок Висновки

Контроль над роботою підрядника необхідний. Але у всьому потрібно знати міру. Не прагніть повністю взяти під свій контроль кожен крок підрядника. Це скоріше за все тільки зашкодить спільній справі, призведе до зриву термінів і може негативно відбитися на якості роботи. Мало кому подобається, коли у нього «стоять над душею». Тим більше що кому, як не досвідченому професіоналу краще знати, що і як робити. Вам адже в першу чергу потрібен результат

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:


 1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації.
 2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта.
 3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень .
 4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу.
 5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua
 6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі.
 7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа.

Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

Долучайтеся до нас

+ 38 (097) 179 96 63
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом