Quality assurance

Кросбраузерне тестування

Кросбраузерне тестування

Quality assurance

Кросбраузерне тестування Quality assurance

Відвідувачі можуть заходити на сайт, використовуючи різні браузери, операційні системи та їх версії. Тому, щоб забезпечити позитивний досвід користувача для всіх клієнтів, потрібно переконатися в тому, що ресурс коректно працює на будь-яких пристроях при різних конфігураціях. Для цього існує кросбраузерне тестування.

Говорячи простими словами, тестування кросбраузерності дає можливість перевірити коректність роботи веб-сайту в різних браузерах, операційних системах, пристроях та дозволах. Це один з основних етапів QA, без якого програмний продукт не може бути наданий кінцевому споживачеві.

Кросбраузерне тестування

Чому кросбраузерне тестування настільки важливе?

Quality assurance

Чому кросбраузерне тестування настільки важливе? Quality assurance

У минулому сайтів в інтернеті було небагато, і цінувалася не так їх якість, як саме існування. Але ці часи давно минули, і сьогодні між бізнесом та його конкурентами — лише два кліки мишкою.

За даними дослідження McKinsey & Company, 25% споживачів у Мережі відмовляються від бренду після першого невдалого досвіду використання сайту. У таких умовах, від якості роботи веб-ресурсу на різних платформах багато в чому залежить його популярність та ефективність. Тому цьому питанню варто приділяти достатньо уваги.

Підходи у кросбраузерному тестуванні

Quality assurance

Підходи у кросбраузерному тестуванні Quality assurance

Існує два види тестування – ручне та автоматизоване. З метою забезпечення найкращого результату, у більшості проєктів використовуються обидва ці підходи. Розглянемо переваги та особливості кожного з них.

Ручне тестування

Під час ручного тестування QA-інженер особисто взаємодіє з веб-програмою у всіх потрібних браузерах і на всіх пристроях, послідовно виконуючи тестові сценарії.

Плюси такого підходу:

 • Можливість перевірити зовнішній вигляд та юзабіліті сайту з погляду кінцевого користувача.
 • Невисока вартість, якщо говорити про невеликі проєкти.
 • Керуючись здоровим глуздом, людина може перевірити працездатність сайту в нестандартних ситуаціях та виявити неочевидні дефекти.

З мінусів варто виділити присутність людського фактора та велику тривалість — на ручне тестування можуть піти дні, тижні або навіть місяці.

Автоматизоване тестування

Для проведення такого тестування QA-інженери пишуть спеціальні програми – тестові сценарії, які самостійно виконують рутинні перевірки та суттєво прискорюють цикл випуску продукту.

Плюси автоматизації:

 • Висока швидкість проведення тестів.
 • Відсутність помилок, що зумовлені людським фактором.
 • Повторюваність – один раз написані тести можна використовувати повторно, будь-якої доби.

За всіх своїх переваг автоматизоване тестування може виявитися досить витратним для невеликих проєктів, оскільки передбачає створення додаткового ПЗ. До того ж автоматичні перевірки діють строго в рамках сценарію і не здатні від них відхилятися для виявлення менш очевидних дефектів.

Вибір браузерів для тестування

Quality assurance

Вибір браузерів для тестування Quality assurance

При визначенні пріоритетних браузерів та пристроїв, в яких перевірятиметься працездатність веб-програми, потрібно враховувати кілька факторів:

 • Аналітику та дані про використання сайту.

Аналітичні інструменти, наприклад Google Analytics, дають змогу збирати інформацію про те, які браузери та операційні системи клієнти найчастіше використовують під час відвідування сайту. Грунтуючись на їх перевагах, можна приймати рішення про тестування проєкту в найбільш популярних браузерах.

 • Дані про популярність браузерів.

Також для визначення браузерів, в яких проводитиметься тестування, можна керуватися статистичними даними про популярність оглядачів у конкретному регіоні.

Наприклад, на початок 2022 року понад 73% людей в Україні використовують Google Chrome, ще 8% – Safari, та 6,3% – Firefox.

 • Старі версії браузерів та ОС.

Існує висока ймовірність того, що частина користувачів використовують старі версії браузерів або операційних систем, і з якихось причин їх не оновлюють. Це важливо враховувати під час тестування.

Кількість відібраних для тестування браузерів може змінюватись, залежно від розміру цільового ринку, проте рекомендується перевіряти працездатність ресурсу не менш ніж у 5 популярних оглядачах та операційних системах.

Типи кросбраузерного тестування

QA

Типи кросбраузерного тестування QA

Існує три основні типи кросбраузерного тестування сайтів, які відрізняються за своєю специфікою та цілями:

 • Дослідницьке випробування. Найчастіше виконується QA-інженером вручну для пошуку неочевидних помилок у роботі інтерфейсу, які можуть виникати в непередбачуваних обставинах. За допомогою таких тестів розробники можуть дізнатися, як продукт користуватиметься кінцевий споживач, і як сайт реагує на ті чи інші дії.
 • Візуальне тестування. За допомогою такого тестування QA-інженери можуть переконатися, що сайт коректно виглядає у різних браузерах та операційних системах. Також на цьому етапі перевіряється робота CSS-анімацій та компонентів керованих JavaScript.
 • Функціональне випробування. Функціональні тести допомагають переконатися, що всі елементи програмного продукту працюють так, як це було заплановано, і користувачі можуть безперешкодно використовувати його для виконання передбачених операцій. Найчастіше, таке тестування є найбільш трудомістким, і максимально автоматизується.

Кросбраузерне тестування в AVADA MEDIA

Quality assurance

Кросбраузерне тестування в AVADA MEDIA Quality assurance

AVADA MEDIA працює на ринку інноваційних розробок понад 10 років. Перед офіційним релізом кожен розроблений нами сайт проходить всі рівні тестування, включаючи кросбраузерне.

Щоб дізнатися більше про те, як ми працюємо, або обговорити створення вашого проєкту, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Останні роботи

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Наші клієнти

Що про нас кажуть

Наші клієнти Що про нас кажуть

Успішні проєкти створюються тільки командою

Наша команда

Успішні проєкти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12

Зв'яжіться з експертами

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

+
@
Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:

 1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації. </ Li>
 2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта. </ Li>
 3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень . </ li>
 4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу. </ li>
 5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua </ li>
 6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі. </ Li>
 7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа. </ Li>
  </ Ol>
Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

+
@
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом