СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

Що таке Смарт-контракти?

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

Що таке Смарт-контракти? СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

Смарт-контракт (Smart contract) – це особливий комп’ютерний алгоритм, який призначений для укладання і контролю самоісполняющееся контрактів в блокчейн-середовищі. Він виконує роль цифрового угоди, яке включає в себе певний набір правил.

Поняття розумних контрактів ввів Нік Сабо в 1990-х роках. Автор терміну пов’язував його з трьома властивостями: наблюдаемость, проверяемость і приватність.

Після появи і розвитку блокчейна розумні контракти знайшли практичне застосування. Таким чином децентралізовані системи стали сприятливим середовищем, в якій виконання контракту ніяк не залежало від третіх осіб, а в його код не можна було довільно внести зміни. Одним з головних популяризаторів розумних контрактів став співзасновник платформи Ethereum Віталік Бутерін.

Смарт-контракти мають кілька обов’язкових атрибутів:

 • наявність приватної децентралізованої середовища (наприклад, Ethereum) для збереження і виконання контракту;
 • використання електронного підпису на основі публічних / приватних ключів, які мають всі сторони угоди;
 • предмет договору та наявність інструментів для його реалізації;
 • чітко описані умови виконання контракту, які учасники договору підтверджують підписом.

Смарт-контракти дозволяють створювати довірчі протоколи. При їх укладанні у сторін є можливість взяти на себе зобов’язання через блокчейн, при це цьому вони можуть не турбуватися про точність виконання умов, оскільки якщо вони не будуть задоволені, то контракт анулюється.

Простіше кажучи, смарт-контракт можна порівняти з детермінованою програмою, яка виконує певні дії в тому випадку, якщо дотримані заздалегідь задані умови. Вони дають можливість виконувати надійні, простежуються і прозорі транзакції без залучення посередників (банків чи державних органів).

Сучасні розумні контракти поки не можуть повною мірою замінити юридичні, тому на їх плечі лягають найпростіші завдання, наприклад, автоматизація платежів або мультіподпісі. В першу чергу впровадження смарт-контрактів очікується у фінансовій сфері і міжбанківські перекази.

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:


 1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації.
 2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта.
 3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень .
 4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу.
 5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua
 6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі.
 7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа.

Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

Долучайтеся до нас

+ 38 (097) 179 96 63
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом