AVADA MEDIA

Технічне завдання для створення програмного забезпечення

ТЗ на розробку ПЗ

AVADA MEDIA

ТЗ на розробку ПЗ AVADA MEDIA

Технічне завдання на розробку програмного забезпечення відіграє величезну роль при проєктуванні продукту, оскільки містить список ключових вимог і описує технічні засоби для реалізації ідеї замовника.

При написанні ТЗ важлива гранична ясність – чим більше конкретики в документі, тим краще. Після його вивчення ні клієнт, ні у команди розробників не повинно залишатися питань, що стосуються проєкту.

Якщо технічне завдання складено коректно, це дозволяє мінімізувати трудовитрати і уникнути багатьох проблем, обумовлених нерозумінням між сторонами: розбіжностей в критеріях оцінки, тривалого узгодження, зміни технічних параметрів.

Команда AVADA MEDIA займається підготовкою і візуалізацією детального ТЗ для програмного забезпечення будь-якої складності і масштабу. У документі в обов’язковому порядку зазначаються всі побажання клієнта, вимоги та параметри проєкту: від цілей і завдань фінального продукту до технічних нюансів і структуризації даних.

Технічне завдання для створення програмного забезпечення

Особливості розробки технічного завдання на програмний продукт

AVADA MEDIA

Особливості розробки технічного завдання на програмний продукт AVADA MEDIA

Проєктування програмного забезпечення вимагає чітко структурованого підходу, оскільки готовий продукт повинен виконувати всі покладені на нього функції точно і надійно. Саме тому не слід нехтувати ранніми етапами розробки, що включають аналіз вихідних даних, прототипування і написання ТЗ.

Під час роботи над проєктом нерідко виникає багато нових ідей, і головне в такій ситуації – вміти фокусуватися на початковій парадигмі, закладеної в техзавданні. Заздалегідь складений документ дозволяє легко виміряти всі творчі розробки та проаналізувати їх відповідно до затверджених параметрів.

Залежно від форми подачі і розгорнення, можна виділити два типи технічних завдань:

 • Ескіз – документ, в якому фіксується загальний опис ПЗ, без урахування технологічного аспекту реалізації цифрового рішення. Він служить для кращого розуміння завдання.
 • Повний технічний проєкт – різновид ТЗ, яка включає всі інструменти і технічні засоби. Його пряма реалізація призводить до створення програмного продукту.

Уникнути більшості спірних ситуацій допомагає документ, складений у вигляді повноцінного технічного проєкту. Такий варіант буде вигідним як для замовника, так і для розробника.

Незважаючи на індивідуальний підхід до кожного проєкту, практично будь-який приклад ТЗ на розробку ПЗ буде включати наступні пункти:

 1. Загальні відомості про майбутнє продукту (в тому числі область застосування програмного забезпечення, його завдання, цілі).
 2. Функціональні характеристики ПЗ (в цей же пункт включаються список модулів, віджетів, умови експлуатації та ін.).
 3. Характеристика об’єктів автоматизації.
 4. Вимоги до документування, включаючи вимоги до вихідного коду.
 5. Опис стадій розробки ПЗ (поетапний зміст робіт і терміни виконання завдань).
 6. Порядок контролю (в розділі вказуються умови здачі готового продукту і вимоги до приймання).

Також при описі призначення ПЗ слід привести основні сценарії роботи користувачів з ним, докладно охарактеризувати набір ролей для користувачів, їх права та доступи, вказати математичні методи і моделі, типові алгоритми і алгоритми, що знаходяться в стадії розробки. Якщо система повинна інтегруватися з іншими програмами або задіяти інші ресурси, то необхідно вказати їх у вигляді списку.

Техзавдання може включати різні зведені таблиці, схеми, діаграми, розрахунки та інші додаткові матеріали, які використовуються в проєктуванні.

Технічне завдання для створення програмного забезпечення

Складання технічного завдання на розробку програми в AVADA MEDIA

AVADA MEDIA

Складання технічного завдання на розробку програми в AVADA MEDIA AVADA MEDIA

У компанії AVADA MEDIA ви можете замовити ТЗ на розробку ПЗ для створення надійного і функціонального продукту. Ми зробили процеси управління проєктами простими і повністю прозорими для замовників. Ви можете контролювати кожен етап, тому наша команда гарантує результат, відповідний вашим очікуванням.

Перш ніж приступити до роботи над проєктом ми обговорюємо з клієнтом всі його вимоги, систематизуємо і аналізуємо побажання, висунуті до цифрового продукту, і визначаємо відповідну платформу для ПЗ.

Створення ТЗ на розробку програмного забезпечення включає кілька обов'язкових етапів:

AVADA MEDIA

Створення ТЗ на розробку програмного забезпечення включає кілька обов'язкових етапів: AVADA MEDIA

 • Прототипування в сервісі Moqups і створення діаграм переходів: розробка макета ПЗ, блок-схем, демонстрація концепту призначеного для користувача інтерфейсу, механік і алгоритмів роботи систем, вибір інструментів і т.д. Оформляється архітектура продукту, визначається бізнес-логіка, прописується структура зберігання і використання даних.

Такий підхід дозволяє візуалізувати процеси, що передують фінальній стадії розробки ПЗ. Клієнт розуміє, чи відповідає продукт його очікуванням, оцінює зручність і функціонал і, в разі необхідності, висловлює свої зауваження.

 • Ще одним важливим завданням є підготовка повного чек-листа функцій ПЗ. Ми складаємо список функціональних можливостей продукту, а потім переносимо їх в зведену таблицю.
 • Після визначення функціональності і логіки цифрового проєкту наші фахівці приступають до дизайну привабливого і інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу (UX / UI). Для цього промальовуються графічні макети, які пізніше побачить користувач.
 • На наступному етапі ми записуємо відео, в якому детально описується і пояснюється техзавдання. Для чого це робиться? Ролик допомагає донести до замовника всі важливі моменти, що стосуються розробки продукту, а також пояснити фахівцеві, яке коло завдань його чекає при реалізації проєкту.

Якщо у клієнта виникають складності або він не має чіткого уявлення про те, в якій послідовності слід складати ТЗ для ПЗ, наша команда пропонує йому бриф, що спрощує процес замовлення. Бриф являє собою приклад (або шаблон) технічного завдання на розробку програмного забезпечення, після вивчення якого ви зможете продумати всі пункти і, можливо, розширити список вимог до продукту.

Ми враховуємо особливості кожного проєкту, тому індивідуально підходимо до складання кожного ТЗ. Наприклад, для відкритих протоколів вказуємо посилання на специфікацію конкретної версії протоколу, а специфікацію приватних протоколів включаємо в текст документа, описуємо механіку взаємодії з іншими системами і вказуємо очікуваний рівень навантаження.

Не менш важливо розуміти, на яку цільову аудиторію буде орієнтований продукт, оскільки від цього багато в чому буде залежати не тільки його дизайн, але і проєктована структура, інтерфейс і юзабіліті.

Компанія AVADA MEDIA надає комплекс послуг в сфері професійної розробки програмного забезпечення, інтеграції додатків, стратегічного планування, тестування, супроводження та підтримки ПЗ. Ми пропонуємо нашим клієнтам не тільки найширший спектр технологій, налагоджені і перевірені часом методології управління проєктами, а й доскональний контроль якості з гнучкою моделлю співпраці.

Останні роботи

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Наші клієнти

Що про нас кажуть

Наші клієнти Що про нас кажуть

Успішні проєкти створюються тільки командою

Наша команда

Успішні проєкти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12

Зв'яжіться з експертами

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

+
@
Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:

 1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації. </ Li>
 2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта. </ Li>
 3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень . </ li>
 4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу. </ li>
 5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua </ li>
 6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі. </ Li>
 7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа. </ Li>
  </ Ol>
Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

+
@
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом