GameDev

РОЗРОБКА ONLINE ГРИ

РОЗРОБКА ONLINE ГРИ

Ринок відеоігор

РОЗРОБКА ONLINE ГРИ Ринок відеоігор

Ринок відеоігор розвивається з величезною швидкістю, і за підсумками 2020 року його обсяг склав 126,6 мільярда доларів, що на 12% більше у порівнянні з попереднім. За статистикою, найбільший дохід для своїх видавців генерують online ігри – ті, які дають геймерам можливість грати по мережі з іншими користувачами. П’ятірка найприбутковіших ігор минулого року:

 • Honor of Kings: $2,45 млрд;
 • Peacekeeper Elite: $2,32 млрд;
 • Roblox: $2,29 млрд;
 • Free Fire: $2,13 млрд;
 • Pokemon Go: $1,92 млрд.

При цьому важливо, що користувачі не обмежуються поточними іграми, і з нетерпінням чекають на нові релізи, ігрові механіки та історії, що особливо стосується ігор на консолі PlayStation і XBox. Це дає розробникам високий шанс на успіх проєкту та робить геймдев привабливим полем для інвестицій.

Розробка ігор онлайн

Етапи розробки гри

AVADA-MEDIA

Етапи розробки гри AVADA-MEDIA

Створення гри – це складний і структурований процес, в якому задіяна ціла команда розробників. Розглянемо основні етапи геймдева докладніше.

Етап 1. Планування

Фундамент будь-якої відеоігри – це ідея та концепція. На цьому етапі визначається успіх і затребуваність всього проєкту, а також формується очікування того, яким буде результат.

При плануванні слід визначити:

 • Про що буде ця гра і хто її персонажі.
 • Чи буде режим PvP.
 • Яка у гри цільова аудиторія?
 • Це буде 2D чи 3D гра.
 • На якій платформі вона працюватиме: Windows, Android, IOS, PS чи XBox.
 • Які співробітники та ресурси будуть потрібні.
 • Скільки часу займе технологія.
 • Який буде бюджет? Види монетизації.

Коли ідеї були згенеровані, а їхня життєздатність перевірена можна переходити до наступного кроку.

Етап 2. Препродакшн

На етапі попереднього виробництва представники різних відділів — сценаристи, художники, дизайнери, аніматори та розробники спільно опрацьовують масштаб майбутньої гри та шляхи її технічної реалізації.

Зокрема, на препродакшні визначається:

 • Концепція сценарію: хто стане героями історії, яка в них передісторія і як вони ставляться один до одного, що їх мотивує.
 • Можливість реалізації: на підставі сценарію та технічних ресурсів розробники визначають, наскільки реально втілити ідею у життя.
 • Відповідність стилів: художники та дизайнери узгоджують роботу візуальних ефектів, колірні палітри та художні стилі для формування цілісної картинки.
 • Ігрова механіка: розробники конкретизують ігрову механіку кожного персонажа. При необхідності даються рекомендації художникам щодо оптимізації зовнішнього вигляду героїв.

На цьому ж етапі створюються прототипи майбутніх персонажів, оточення та інтерфейсів, щоб зрозуміти, як усі елементи взаємодіятимуть один з одним.

Розробка ігор онлайн

Етап 3. Розробка

Продакшн – це найскладніший і трудомісткий етап, що забирає найбільшу кількість часу. У ході його створюються:

 • Моделі всіх персонажів та їх анімації.
 • Звукове оформлення гри: від фонової музики до звуків, які чутиме геймер під час ходьби персонажа, стрільби або виконання інших дій.
 • Динамічне внутрішньоігрове середовище, яке підходитиме для безлічі ігрових стратегій.
 • Озвучення персонажів.
 • Вихідний код, в якому буде прописана кожна найдрібніша деталь майбутнього гейму.

Залежно від складності проєкту створення гри може йти до декількох років копіткої роботи.

Етап 4. Тестування

Після розробки за справу беруться тестувальники і з метою контролю якості перевіряють працездатність кожної функції та кожної кнопки у грі. Приклади помилок, які можуть бути виявлені тестувальником:

 • У грі можуть бути проблемні ділянки з помилками.
 • На екрані не весь інтерфейс.
 • Доступна несанкціонована можливість пройти через стіну або інший замкнутий простір.
 • Персонаж із невідомих причин застряє на одному місці і не може переміщатися.
 • Діалоги персонажів надто довгі та стомлюючі.

Іноді застосовується кілька типів тестерів: одні перевіряють стіни на «міцність», врізаючись у різні ділянки по тисячі разів на день, інші перевіряють гейм на фактор задоволення і т.д. Після тривалих годин, проведених за тестуванням, проєкт готовий до запуску.

Розробка ігор онлайн

Етап 5. Перед релізом

Напередодні офіційного релізу посилюється маркетингова активність: проводяться закриті покази, збираються коментарі та відгуки гравців, які можна використовувати для виконання своєчасних доробок.

Також ексклюзивні beta-копії гри можуть вирушати стрімерам та популярним гравцям, які через прямі трансляції демонструють геймплей своій аудиторії.

Етап 6. Реліз

Після beta-тесту гра остаточно доопрацьовується з урахуванням побажань реальних гравців, а потім виконується її офіційний запуск.

Етап 7. Пост-реліз

Після релізу робота над грою не закінчується. Тепер розробники займаються підтримкою гри та створюють оновлення, спрямовані на покращення чи розширення ігрового процесу.

Також на цьому етапі підбиваються підсумки та обговорюється, що більше сподобалося гравцям, а від яких рішень краще відмовитися. На підставі отриманої інформації можуть розроблятися та продаватися додаткові розділи та рівні гейму, або формуються ідеї для сіквелу.

Розробка ігор онлайн

Розробка ігор у компанії AVADA MEDIA

Online games

Розробка ігор у компанії AVADA MEDIA Online games

Успіх гри багато в чому визначає якість її розробки: наскільки грамотно продумано геймплей, різноманітність та баланс ігрових механік, якість персонажів та навколишніх текстур.

Все це, разом, формує враження користувача про продукт і викликає в нього бажання заходити в гру знову і знову.

Компанія AVADA MEDIA працює у сфері геймдева понад 10 років. Ми знаємо все про тенденції ігор і переваги геймерів, і ці знання допомагають нам створювати успішні проєкти, які мають попит.

Якщо ви вирішили інвестувати в розробку унікального комп’ютерного всесвіту, зв’яжіться з нами, і ми обговоримо ваш проєкт з технічного боку.

Останні роботи

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Наші клієнти

Що про нас кажуть

Наші клієнти Що про нас кажуть

Успішні проєкти створюються тільки командою

Наша команда

Успішні проєкти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12

Зв'яжіться з експертами

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

+
@
Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:

 1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації. </ Li>
 2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта. </ Li>
 3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень . </ li>
 4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу. </ li>
 5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua </ li>
 6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі. </ Li>
 7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа. </ Li>
  </ Ol>
Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

+
@
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом