ЯКИЙ СТЕК ВИБРАТИ НАПЕРЕДОДНІ 2022 РОКУ

Flutter або Swift

Flutter або Swift - який стек вибрати напередодні 2022 року

ПРОФЕСІЙНО, ШВИДКО, ЯКІСНО

Flutter або Swift - який стек вибрати напередодні 2022 року ПРОФЕСІЙНО, ШВИДКО, ЯКІСНО

Swift та Flutter – це дві популярні технології для розробки мобільних додатків, створені двома гігантами – Apple та Google, які найчастіше розглядають при створенні проєктів для iOS та Android. Але що з них найкраще вибрати для свого бізнесу? У цій статті ми постараємося відповісти на це питання, але насамперед трохи статистики.

За даними Statista, у 2020 році користувачі з усього світу завантажили понад 218 мільярдів мобільних додатків, а середні споживчі витрати досягли позначки $5,31. Попит на зручні та дружні додатки ще ніколи не був настільки високим, тому відсутність у бізнесу власної програми сьогодні починає викликати підозру і може призвести до втрати прибутку.

Flutter або Swift – який стек вибрати напередодні 2022 року

Що таке Swift?

AVADA-MEDIA

Що таке Swift? AVADA-MEDIA

Swift – це «рідна» мова програмування для платформи IOS, розроблена інженерами Apple як приймач Objective-C. Сьогодні він активно використовується самою корпорацією Apple, а також може застосовуватися сторонніми розробниками для створення власних програмних продуктів.

В 2020 Apple дав можливість використовувати мову Swift не тільки для IOS, але і для створення додатків під інші платформи – Android і Windows.

Swift був випущений у 2014 році, і за цей час багато разів удосконалювався за допомогою оновлень. Сьогодні він має безліч плюсів:

 • якісна документація;
 • легкочитаний синтаксис;
 • безкоштовний та відкритий вихідний код;
 • безпека;
 • висока швидкість;
 • сучасні фічі;
 • підтримка динамічних бібліотек.
Flutter або Swift – який стек вибрати напередодні 2022 року

Що таке Flutter?

AVADA-MEDIA

Що таке Flutter? AVADA-MEDIA

Flutter – це кросплатформний SDK від Google, за допомогою якого можна створювати програми, що працюють одночасно на декількох платформах:

 • iOS;
 • Android;
 • Linux;
 • Windows;
 • Mac;
 • Google Fuchsia;
 • веб-програми.

Хоча Flutter і не є мовою програмування, на відміну від Swift, він поєднує мову Dart, також розроблений Google та сумісні віджети для створення програм.

Переваги Flutter:

 • відкритий вихідний код;
 • величезне співтовариство розробників;
 • гарна документація;
 • графічний двигун;
 • висока продуктивність;
 • віджети, що спрощують створення графічних інтерфейсів;
 • Hot Reload;
 • підтримка старих пристроїв;
 • велика кількість інструментів, які суттєво прискорюють процес розробки.
Flutter або Swift – який стек вибрати напередодні 2022 року

Порівняння Swift та Flutter

AVADA-MEDIA

Порівняння Swift та Flutter AVADA-MEDIA

Щоб визначити, який інструмент краще вибрати в 2021 – Swift або Flutter, проведемо їх порівняння в найбільш значущих точках.

Швидкість розробки

Безперечно, тут плюс на користь Flutter, тому що він дозволяє писати код, що працює одночасно на декількох платформах. У той же час, якщо програма написана на Swift, його Android-версію доведеться створювати вручну та окремо, що збільшує терміни та вартість розробки.

Варто зазначити, що код, написаний на Flutter, компілюється кожною ОС самостійно. Це означає, що програми, створені на SDK, будуть відмінно працювати на різних платформах.

Більше того, Flutter суттєво прискорює процес створення програми. Його підтримує кілька середовищ розробки, включаючи Visual Studio Code, що надає величезну кількість функцій Android Studio та IntelliJ, але потребує значно менше ресурсів. Наприклад, створення мінімального прототипу може знадобитися всього кілька місяців, після чого у нього можна додавати весь необхідний функціонал. При цьому не потрібно чекати повноцінної розробки програми, яка може затягнутися на 6 місяців, рік, а то й більше.

Швидкість компіляції

Swift є «рідною» мовою для платформи IOS, тому складання додатків саме для цієї ОС на ньому буде швидше порівняно з Flutter. Однак, якщо говорити про швидкість складання на Android або інкрементальну компіляцію, то тут Dart виглядає куди конкурентоспроможніше.

Доповнення та повторне використання коду

Оскільки вихідний код, написаний на Flutter, може використовуватися на декількох платформах, це прискорює тестування і швидкість запуску додатків на різних ОС. Це робить SDK більш привабливим інструментом, ніж Swift. До того ж, для Flutter існує безліч доповнень, які ще більше спрощують і прискорюють розробку софту.

Продуктивність

Нативні можливості Swift дозволяють йому максимально використовувати ресурси пристроїв, що робить його привабливішим у плані продуктивності. Принаймні, якщо говорити про розробку IOS. При цьому варто розуміти, що для підвищеної продуктивності доведеться розробляти нативні програми для кожної платформи, що пов’язано з додатковими витратами.

Заради справедливості варто зазначити, що кросплатформні додатки на Flutter компілюються в нативний код кожної платформи і не вимагають інтерпретатора, через що їхня продуктивність мало чим поступається нативним.

Популярність та варіанти застосування

Swift і Flutter — це два популярні інструменти, кожен з яких має цілу армію прихильників. Плюс, вони широко використовуються популярними компаніями. Тому однозначного переможця тут виділити просто неможливо.

На Swift було розроблено такі відомі проєкти:

 • Соціальна мережа Linkedin
 • Браузер Firefox
 • Служба хостингу SlideShare
 • Американський проект з організації заходів Eventbrite
 • Агрегатор таксі Lyft

На Flutter створено:

 • Google Ads
 • Алібаба
 • eBay
 • SpaceX Go
 • Realtor.com

Flutter чудово справляється з різнобічними завданнями. Він застосовується у фінансовому секторі, роздрібній торгівлі, охороні здоров’я, логістиці та інших сферах бізнесу. Але він має деякі обмеження, які варто враховувати при виборі платформи.

Зокрема, від використання Flutter краще відмовитись, якщо:

 • Відіграє роль розмір програми.
  Кросплатформні рішення завжди «важчі» за нативні. У деяких проєктах це може мати вирішальне значення.
 • Планується Hot Reload.
  Гаряче завантаження коду дає можливість позбавитися процесу модерації в App Store при завантаженні оновлень.
 • Планується розробка мобільних ігор.

Flutter спрямовано на створення комерційних додатків. Хоч він і підходить для елементарних геймів та нескладних механік, створити на ньому вражаючу гру буде проблематично.

Розробка на Flutter та на Swift в AVADA MEDIA

AVADA-MEDIA

Розробка на Flutter та на Swift в AVADA MEDIA AVADA-MEDIA

Flutter – відмінне рішення за невисоких бюджетів. З його допомогою можна швидше створювати програми, які працюватимуть відразу на декількох платформах. Але, якщо дозволяють бюджет і терміни, перевагу краще віддати Swift.

Якщо ви плануєте запустити мобільний додаток, але не знаєте яку вибрати платформу і стек технологій – зв’яжіться з нами. Компанія AVADA MEDIA використовує у роботі і Flutter та Swift. Ми допоможемо зробити правильний вибір, спираючись на цілі та завдання вашого проєкту.

Останні роботи

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Наші клієнти

Що про нас кажуть

Наші клієнти Що про нас кажуть

Успішні проєкти створюються тільки командою

Наша команда

Успішні проєкти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12

Зв'яжіться з експертами

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

+
@
Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:

 1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації. </ Li>
 2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта. </ Li>
 3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень . </ li>
 4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу. </ li>
 5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua </ li>
 6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі. </ Li>
 7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа. </ Li>
  </ Ol>
Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

+
@
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом