AVADA-MEDIA

ДИЗАЙН 3D-ПЕРСОНАЖІВ

ДИЗАЙН 3D ПЕРСОНАЖІВ

AVADA-MEDIA

ДИЗАЙН 3D ПЕРСОНАЖІВ AVADA-MEDIA

3D-персонажі – це віртуальні істоти, що населяють вигадані світи комп’ютерних ігор та кіно всесвітів. Крім того, вони часто використовуються в рекламі бізнесу і своєю харизмою завойовують для брендів цілі армії шанувальників.

Моделювання тривимірного персонажа – це процес, у якому технічна точність та знання анатомії перетинаються з польотом фантазії дизайнера. Така комбінація дозволяє створювати унікальних істот, які мають власний характер, стиль і модель поведінки.

Чим 3D персонажі відрізняються від 2D

AVADA-MEDIA

Чим 3D персонажі відрізняються від 2D AVADA-MEDIA

2D – це плоскі персонажі, що мають тільки ширину і висоту, а у 3D моделей додається третя характеристика – глибина. Тобто тривимірні зображення об’ємні, і їх можна подивитися з усіх боків.

Основні переваги 3D-графіки:

 • Реалістичність. У 3D-моделях можна досягти будь-якого рівня деталізації. Наприклад, тривимірні персонажі використовувалися у створенні таких культових ігор, як Call of Duty, Doom Eternal, Horizon: Zero Dawn та інших.
 • Можливість обертання. Модель 3D-персонажу можна розглянути під різними кутами: збоку, ззаду, зверху. У той час як двомірну картинку можна просто наблизити чи віддалити.
 • Швидкість налаштування. Готова модель легко піддається коригуванням, тому додавання нових функцій і можливостей не складе труднощів.
 • Свобода анімації. 3D-персонажами легко керувати. Вони вже змодельовані у тривимірному просторі, а отже їх не потрібно перемальовувати у різних позах, щоб зобразити рух.

Етапи створення 3D персонажа

AVADA-MEDIA

Етапи створення 3D персонажа AVADA-MEDIA

Візуальна привабливість персонажа, його історія, стиль, риси та моральні принципи – це те, з чим гравець ототожнює самого себе в процесі гри. Тому в геймдеві розробка героїв є одним із ключових моментів і в неї вкладається маса зусиль.

Процес створення персонажа поділяється на кілька основних етапів. Розглянемо кожен із них докладніше.

Розробка концепції

Концепція – це фундамент майбутнього проєкту. На цьому етапі збираються референси, висуваються ідеї та створюються попередні ескізи. У результаті замовник отримує кілька варіантів того, як може виглядати персонаж, і з ним затверджується “бойовий” варіант.

Коли зображення затверджено, створюються додаткові ескізи, відбивають різні варіації становища тіла персонажа, його міміку, спорядження, одяг, колірну гамму та інші аспекти. Згодом ці моменти також проходять етап узгодження.

Скульптинг hi-poly моделі

Далі дизайнер «виліплює» максимально деталізовану цифрову версію персонажа, у hi-poly моделі – з найбільшою деталізацією. Справа в тому, що в наступних етапах доопрацьовувати деталізацію буде проблематично, тому про все потрібно подбати зараз.

Це трудомісткий процес, який займає чимало часу. Терміни залежить від складності моделі.

Ретопологія

Інтегрувати сітку з кількома мільйонами полігонів у гру практично неможливо. Це пов’язано з тим, що таку модель складно змусити швидко реагувати на команди. Тому робиться ретопологія — тобто, на базі сітки, яку ми отримали на попередньому етапі, вибудовується нова, з меншою кількістю полігонів.

Розгортка

3D персонаж складається з об’ємних форм, проте система не знає, як наносити плоску текстуру на геометричні об’єкти. Тому на наступному етапі дизайнер виконує розгортку – переводить усі елементи персонажа у площину. При цьому найбільша увага приділяється ділянці, де потрібна найбільша деталізація – таким ділянкам виділяється більше місця.

Текстурування персонажа

На цьому етапі дизайнер створює текстури та накладає їх на модель персонажа. Існує два популярні види текстурування:

 • Рельєфне відображення – технологія, яка дає можливість створити максимально реалістичний дизайн. Тут також є кілька різновидів: Bump mapping, Normal mapping та Parallax occlusion mapping.
 • MIP — це метод, у якому використовуються кілька копій одного зображення текстури з різним ступенем деталізації.
  Наскільки якісним буде кінцевий результат залежить від досвіду та навичок дизайнера.

Такелаж та скінінг персонажа

Щоб дати персонажу можливість коректно переміщатися, його необхідно оснастити опорно-рухової системою. Тому на завершальному етапі дизайнер створює скелет та прикидає до нього готову 3D модель. Залежно від складності проєкту може знадобитися від 20 до 100 кісток.

Процес досить трудомісткий, оскільки необхідно правильно розподілити вагу кожної вершини персонажа.

Дизайн персонажів 3D

Правила створення тривимірних персонажів

AVADA-MEDIA

Правила створення тривимірних персонажів AVADA-MEDIA

Щоб персонаж викликав потрібні емоції і запам’ятовувався, під час розробки моделі варто дотримуватись деяких правил. Їхнє розуміння важливе не тільки для розробника, але й для замовника, який бере участь у процесі узгодження.

Правила:

 • Не зловживайте кольором. Колірну палітру потрібно використовувати економно, інакше людина просто не зрозуміє, яку частину моделі потрібно дивитися. Найчастіше використовуються три основні відтінки та їх варіації.
 • Персонажі мають бути різними. Кожна модель має бути унікальною. В ідеалі людині має вистачити погляду на один силует, щоб здогадатися, хто за ним ховається.
 • Використовуйте аксесуари. Іноді, щоб наголосити на особливості чи рисах характеру персонажа, йому потрібно додати аксесуари — особливу зброю, прикрасу тощо. Це допоможе зробити його більш виразним.
 • Перебільшуйте. Іноді візуальне перебільшення дозволяє відобразити модель поведінки персонажа і робить його більш незабутнім. Наприклад, якщо він сильний – не скупіться на м’язи, якщо слабкий – зробіть його худим і т.д.
 • Спрощуйте. Чим простіше персонаж, тим легше його запам’ятати, тому намагайтеся прибрати з його візуального відображення все зайве.
Дизайн персонажів 3D

Створення 3D-персонажу в AVADA MEDIA

AVADA-MEDIA

Створення 3D-персонажу в AVADA MEDIA AVADA-MEDIA

У компанії AVADA MEDIA працюють досвідчені 3D-дизайнери з великим досвідом розробки персонажів для різних ігор та анімаційних роликів.

Ми використовуємо сучасні технології, щоб досягти бездоганного результату. Пишіть і ми обговоримо розробку майбутнього персонажа для вашого проєкту.

Останні роботи

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Наші клієнти

Що про нас кажуть

Наші клієнти Що про нас кажуть

Успішні проєкти створюються тільки командою

Наша команда

Успішні проєкти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12

Зв'яжіться з експертами

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

+
@
Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:

 1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації. </ Li>
 2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта. </ Li>
 3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень . </ li>
 4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу. </ li>
 5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua </ li>
 6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі. </ Li>
 7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа. </ Li>
  </ Ol>
Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

+
@
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом