СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

Що таке DLT?

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

Що таке DLT? СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

Distributed Ledger Technology або DLT – це технологія розподіленого реєстру, яка дозволяє записувати і спільно використовувати дані в мережі. Для цього задіюється кілька незалежних комп’ютерів (званих “вузлами”), на відміну від традиційного реєстру, де весь масив інформації зберігається централізовано.

 

Вузли в системі тісно пов’язані і взаємодіють між собою: кожен з них може вносити зміни до реєстру (незалежно від інших), після чого всі вузли голосують і, при досягненні консенсусу, реєстр доповнюється новими даними.

 

Першим ефективно працюючим і повністю реалізованим прикладом DLT вважається блокчейн. Важливо розуміти, що ці поняття не є синонімами – блокчейн це тільки один вид DLT і є всього лише підкатегорією більш широкого поняття.

 

Технологія розподіленого реєстру має кілька важливих особливостей:

 • не регулюється будь-яким центральним органом;
 • запис, спільне використання даних і синхронізація транзакцій відбуваються згідно з алгоритмом консенсусу;
 • дані зберігаються одночасно на декількох вузлах.

Оскільки контроль передається всім учасникам і розподіляється по мережі, це забезпечує технології високий рівень прозорості.

Існують наступні види розподілених реєстрів:

 • Публічні. Являють собою базу даних з відкритим вихідним кодом. Будь-який користувач може завантажити базу даних і взяти участь в процесі внесення змін. Сфера застосування: активно використовуються в більшості криптовалюта.
 • Приватні. Зміни в приватні бази може вносити тільки певна централізована організація. Інформація в них може бути як відкритою, так і обмеженою для публічного доступу. Сфера застосування: використовуються компаніями для зберігання внутрішньої інформації та аудиту.
 • Федеративної. Такі бази даних управляються групою осіб. Вони не допускають внесення нових даних усіма бажаючими (на відміну від відкритих реєстрів), замість цього всі зміни контролюються заздалегідь вибраними вузлами зв’язку. Сфера застосування: переважно банківський сектор.

Одне з головних переваг DLT – відсутність посередників і центрального адміністратора, що істотно підвищує потенціал швидких і недорогих транзакцій.

 

Крім того, інноваційна технологія зберігання даних добре захищена від злому, інформацію складно підробити або внести несанкціоновані зміни. Для того, щоб домогтися успіху, хакерам необхідно провести атаку відразу на всі вузли зв’язку, на відміну від традиційних баз даних.

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:


 1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації.
 2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта.
 3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень .
 4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу.
 5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua
 6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі.
 7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа.

Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

Долучайтеся до нас

+ 38 (097) 179 96 63
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом