Транспорт і логістика

Система моніторингу та трекінгу доставки вантажів

Розробка систем моніторингу та трекінгу доставки вантажів

Транспорт і логістика

Розробка систем моніторингу та трекінгу доставки вантажів Транспорт і логістика

Під час транспортування вантажів бізнес потребує не тільки переміщення товару з однієї точки в іншу, а й збереження його якісних характеристик, для чого може знадобитися дотримання певного температурного режиму, вологості та освітленості. Інтелектуальні системи моніторингу та трекінгу вантажів забезпечують цілодобовий моніторинг цих та багатьох інших параметрів, дозволяючи менеджерам з логістики отримувати актуальну інформацію в режимі реального часу.

Такі рішення застосовні для всіх типів транспортувань: автомобільних, залізничних, морських та авіаційних, а їхня стабільна робота забезпечується системою GPS.

Переваги використання систем для відстеження вантажів:

  • Бездротове відстеження розташування вантажу.
  • Контроль за дотриманням режиму перевезення.
  • Контролює стан вантажу.
  • Скорочення витрат на ручне керування.
  • Контролює витрати палива, у разі використання власного автопарку.
  • Виявлення «сліпих зон» у логістиці.
  • Зниження ризику крадіжки вантажу.
  • Скорочення операційних накладних витрат.

Говорячи простими словами, використовуючи систему моніторингу, компанія отримує можливість керувати ланцюжками поставок у будь-який час доби, поки вантаж не буде доставлений до пункту призначення. Вся інформація про переміщення вантажу зберігається в базі даних, а її аналіз дозволить виявити та усунути ймовірні проблеми у процесах для підвищення ефективності перевезень.

У цій статті поговоримо про те, як здійснюється процес розробки систем моніторингу та трекінгу, а також які технології для цього використовуються.

Вибір технологічного стеку

Технології

Вибір технологічного стеку Технології

Програми для моніторингу транспортування вантажів можуть розроблятися для різних операційних систем та платформ, відповідно при їх реалізації будуть задіяні різні технології:

  • Мобільні додатки. Встановлюються на будь-які пристрої, що працюють на IOS або Android, і привабливі своєю мобільністю вони дозволяють моніторити логістику буквально «на ходу», без прив’язки до робочого місця.

При розробці використовуються нативні технології: для IOS – мови програмування Swift і Objective-C, для Android – мови Java і Kotlin. Крім того існують технології, що дозволяють створювати кросплатформні додатки, які використовують одну кодову базу для роботи в обох операційних системах, наприклад, до них відноситься фреймворк Flutter і мова Dart.

  • Настільні програми. Працюють на ПК або ноутбуці у вигляді окремої програми.

Для їх створення можуть використовуватися мови програмування PHP та його фреймворки Yii2 та Laravel, або мова Python та фреймворки Django/Flask.

  • Веб-програми. Можуть запускатися на різних операційних системах та пристроях, оскільки їхнє функціонування забезпечується інтерфейсом браузера.

Для реалізації frontend частини таких рішень використовуються статичні технології HTML, CSS та JavaScript, або реактивні – Vue.js та React.js. Backend-частина може бути побудована на JavaScript з використанням Node.js, або мовами PHP/Python та їх фреймворками.

Вибір стек технологій здійснюється командою розробників перед початком технічної розробки. Це базовий етап, який впливає на продуктивність програмного забезпечення, швидкість його реалізації та багато інших параметрів.

Система моніторингу та трекінгу доставки вантажів

Етапи розробки систем моніторингу вантажів

Етапи розробки

Етапи розробки систем моніторингу вантажів Етапи розробки

Процес розробки систем для відстеження вантажів складається із шести основних етапів, які діляться на спринти. У кожному спринті перед scrum-командою стоїть чітке завдання та обмежений час на її виконання, тому клієнт завжди знає, яка саме робота зараз виконується і коли вона буде завершена. Крім того, щоб програмне забезпечення точно відповідало планам і очікуванням замовника, за підсумками кожного спринту з ним проводиться комунікація та презентується результат.

Під час розробки таких складних систем спринтів може бути досить багато, тому щоб детальніше описати процес розробки, розглянемо докладніше основні етапи.

Етап 1. Збір інформації

Розробка будь-якого програмного забезпечення починається зі збору інформації. Тут фахівцям потрібно визначити цілі та завдання проєкту, які саме завдання він виконуватиме та як буде інтегрований у поточну IT-інфраструктуру компанії. Для відповіді на ці питання проводяться онлайн чи офлайн зустрічі з клієнтом або його представниками.

Етап 2. Проєктування та складання технічної документації

Коли всі необхідні дані отримані, розробники розпочинають створення прототипу. Це схематична модель майбутнього програмного забезпечення, що відображає основну логіку його роботи, яка включає:

  • мокапи унікальних сторінок інтерфейсу;
  • опис всього функціоналу;
  • систему навігації;
  • опис зовнішніх сервісів, які будуть інтегровані у проєкт.

Коли прототип готовий, він презентується замовнику і редагується, якщо є необхідність. Після остаточного затвердження складається технічна документація проєкту, визначається технологічний стек та план реалізації.

Система моніторингу та трекінгу доставки вантажів

Етап 3. Розробка UI-дизайну

Система трекінгу вантажів має бути не тільки функціональною, а й зручною у використанні. Для цього до проєкту підключаються професійні UI-дизайнери, які на основі вже затвердженого прототипу створюють привабливе візуальне оформлення проєкту.

При створенні дизайну існує два основних підходи: індивідуальний та шаблонний. Індивідуальна технологія дає фахівцеві свободу дій і дозволяє реалізувати приємний, масштабований і відомий інтерфейс.

Етап 4. Програмування

Під час реалізації програмної частини використовуються мови програмування, фреймворки, API та інші технології, які забезпечують виконання всіх функціональних завдань, покладених на проєкт. Цей етап складається із двох частин:

  • Frontend-розробка. Фронтенд є користувальницькою частиною програмного забезпечення і створюється в точній відповідності до затверджених раніше дизайн-макетів. Його головна роль – забезпечувати надійну взаємодію між клієнтом та сервером. Наприклад, коли оператор натискає кнопку «Відстежити вантаж», frontend формує відповідний запит і відправляє в backend, а після обробки виводить результат на екран. Якщо фронтенд створюється за допомогою реактивних технологій, він також отримує можливість обробляти частину запитів самостійно, що підвищує продуктивність ПЗ, однак такий підхід потребує більших інвестицій.
  • Backend-розробка. Бекенд відповідає за всі процеси, що відбуваються на сервері: обробку інформації, обчислення, взаємодію з базами даних та зовнішніми сервісами через API. При його розробці програмісти вибудовують логіку роботи функціоналу та забезпечують його коректну роботу відповідно до бізнес-завдань клієнта.
Система моніторингу та трекінгу доставки вантажів

Етап 5. Тестування

Після завершення технічної розробки важливо переконатись, що весь функціонал системи відстеження вантажів працює справно. Для цього проєкт переходить на етап тестування, де QA-інженери визначають готовність до релізу.

Існує кілька рівнів тестування:

  • Юніт-тестування – найчастіше виконується ще програмістами, і дозволяє переконатися в коректності роботи кожного окремого модуля.
  • Інтеграційне – перевірка взаємодії різних модулів системи.
  • Системне – тестування роботи всього додатка.
  • Приймальне – перевірка програмного забезпечення на відповідність вимогам замовника.

У разі виявлення проблеми QA-інженер складає баг-репорт та передає проєкт на доопрацювання, після чого проводить повторне тестування.

Етап 6. Техпідтримка та розвиток

Навіть при ретельному тестуванні, після введення продукту в експлуатацію користувачі можуть стикатися з непередбаченими помилками. Виправлення таких проблем здійснюється в рамках технічної підтримки – розробники вивчають баг, знаходять його причину та оперативно усувають.

У свою чергу, розвиток програмного забезпечення передбачає не виправлення помилок, а вдосконалення або розробку нового функціоналу. Наприклад, це може знадобитися під час розширення бізнесу клієнта. У такому разі цикл розробки запускається заново: спочатку вивчаються нові вимоги, при необхідності створюється прототип і вносяться корективи до дизайн-макети, а потім розробляється сам функціонал. Після цього зміни тестуються на робочому сервері та інтегруються у діючу систему у форматі нового патчу або оновлення.

Розробка систем моніторингу вантажів у AVADA MEDIA

Розробка систем моніторингу вантажів у AVADA MEDIA

Системи відстеження нададуть актуальну інформацію про місцезнаходження та стан вашого вантажу, маршрут перевізника, витрату палива та інші дані, які допоможуть оптимізувати ланцюжок поставок та знизять накладні витрати. Таке програмне забезпечення може використовуватися для всіх типів транспортування, і підійде для компаній з власним вантажним автопарком або сторонніми перевізниками, що користуються послугами.

Компанія AVADA MEDIA спеціалізується на розробці високонавантажених систем у сфері транспорту та логістики. Використовуючи свій широкий досвід та можливості інноваційних технологій, ми можемо реалізувати функціонал будь-якої складності та допоможемо втілити будь-яку вашу ідею у реальність. Для роботи над такими проєктами ми маємо вже сформовані команди фахівців з налагодженою комунікацією, які можуть розпочати реалізацію проєкту вже найближчим часом.

Останні роботи

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Наші клієнти

Що про нас кажуть

Наші клієнти Що про нас кажуть

Успішні проєкти створюються тільки командою

Наша команда

Успішні проєкти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12

Зв'яжіться з експертами

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

+
@
Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:

  1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації. </ Li>
  2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта. </ Li>
  3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень . </ li>
  4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу. </ li>
  5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua </ li>
  6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі. </ Li>
  7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа. </ Li>
    </ Ol>
Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

+
@
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом