Транспорт та логістика

Автоматизація комерційних доріг та переправ

Автоматизація комерційних доріг та переправ

Транспорт та логістика

Автоматизація комерційних доріг та переправ Транспорт та логістика

Прибутковість платних ділянок доріг та переправ безпосередньо пов’язана з автомобільним трафіком, який вони здатні через себе пропускати. При цьому ручний контроль транспорту, що проїжджає, часто, забирає занадто багато часу, через що все більше компаній віддають перевагу автоматизації цього процесу.

Сучасні програмно-апаратні рішення для автоматизації доріг та переправ виконають цілу низку важливих завдань:

  • Фіксують транспорт, що проїжджає, визначають напрямок його руху і зберігають інформацію в загальну базу даних.
  • Розпізнають номерні знаки.
  • Визначають габарити та вагу транспортного засобу.
  • Автоматизують процес оплати проїзду.
  • Автоматично формують електронну документацію щодо встановлених подій.
  • Ідентифікують погрози та своєчасно на них реагують.

Крім того, такі рішення виключають будь-які ризики, зумовлені людським фактором і здатні працювати у цілодобовому режимі, що скорочує витрати бізнесу на оплату праці операторів.

Автоматизація комерційних доріг та переправ

Принцип роботи систем автоматизації автошляхів

Принцип роботи

Принцип роботи систем автоматизації автошляхів Принцип роботи

На кожній смузі автомобільної дороги або на переправі встановлюється контрольно-пропускний пункт, обладнаний шлагбаумом, камерами відеоспостереження, інтерфейсом оплати проїзду і, при необхідності, системою вагогабаритного контролю.

Коли автомобіль прибуває на КПП, система автоматично зчитує дані про транспортний засіб із відеокамер, зберігає в базі даних потрібну інформацію та пропонує сплатити за проїзд.

Після здійснення платежу шлагбаум піднімається та відкриває дорогу для подальшого проїзду авто. Для підвищення безпеки весь цей процес може віддалено контролюватись диспетчером у зручному інтерфейсі.

Також варто додати, що всі процеси, що виконуються системою автоматизації, обробляються на єдиному сервері, завдяки чому функціонують як цілісний механізм.

Які технології використовуються для розробки систем автоматизації доріг

Технології

Які технології використовуються для розробки систем автоматизації доріг Технології

Програмна частина систем для автоматизації доріг і переправ здатна взаємодіяти з різними зовнішніми приладами, наприклад камерами зовнішнього спостереження, шлагбаумами та іншим. Однак, з технічної точки зору, вона може бути реалізована у форматі звичайного десктопного, мобільного або веб-додатка. Відповідно, залежно від обраної платформи залежатиме і технологічний стек:

  • Веб-програми. Працюють в інтерфейсі браузера та можуть бути запущені на будь-якому пристрої. Для реалізації їхнього фронтенду задіюються статичні технології: HTML, CSS і JavaScript, або реактивні – Vue.js і React.js. Серверна частина таких проєктів може бути побудована мовою програмування Python і фреймворками Django/Flask, мовою PHP і, відповідно, фреймворками Yii2/Laravel або за допомогою Node.js.
  • Мобільні додатки. Встановлюються на смартфон користувача та найбільш зручні у використанні за рахунок своєї мобільності.

При розробці для IOS використовується мова програмування Swift, а для ОС Android – Java та Kotlin. Крім того, існують кросплатформні технології, наприклад, такі як фреймворк Flutter і мова Dart, які дозволяють створювати універсальні рішення, що працюють в обох операційних системах.

  • Десктопні програми. Встановлюються на персональний комп’ютер або ноутбук та відрізняються найбільшою продуктивністю. Для їх розробки використовується мова програмування PHP та фреймворку Yii2/Laravel, або мова Python та його фреймворку Django/Flask.

Стек технологій впливає на швидкість розробки програмного забезпечення, його безпеку, продуктивність та можливість масштабування. Тому найчастіше його визначає команда розробників з урахуванням особливостей кожного окремого проєкту.

Автоматизація комерційних доріг та переправ

Етапи розробки систем автоматизації комерційних доріг

Етапи розробки

Етапи розробки систем автоматизації комерційних доріг Етапи розробки

Система автоматизації доріг – це складне програмне забезпечення, в якому розробникам потрібно врахувати безліч факторів: як з нею взаємодіятимуть водії, як здійснюватиметься зчитування та зберігання даних про транспортні засоби, які інструменти потрібні для ефективного адміністрування та інше.

Щоб система працювала коректно та відповідно до того, як це було задумано клієнтом, процес її виробництва виконується покроково. Розглянемо, які роботи виконуються кожному з основних етапів.

 

Етап 1. Збір інформації

Проведення попереднього дослідження перед початком технічної розробки це стандартна практика при реалізації більшості цифрових продуктів.

На цьому кроці фахівці виявляють потреби замовника, цілі та завдання майбутньої системи, особливості існуючої IT-інфраструктури компанії та багато іншого.

Етап 2. Проєктування та складання технічних завдань

Далі з урахуванням зібраної раніше інформації створюється мокап всього проєкту, що стане основою всіх наступних етапах розробки. До нього входять:

  • стек технологій, які будуть задіяні;
  • прототипи унікальних сторінок проєкту;
  • система навігації між різними інтерфейсами;
  • опис функціоналу у межах кожної сторінки;
  • план реалізації та інше.
Автоматизація комерційних доріг та переправ

Етап 3. Розробка UI-дизайну

Система автоматизації комерційних доріг має бути не лише технічно ефективною, а й зручною для користувачів. Це допоможе прискорити навчання персоналу та уникнути більшості помилок, пов’язаних з експлуатацією програмного забезпечення.

Щоб створити максимально комфортне візуальне оточення, здебільшого UI-дизайн розробляється індивідуально, з урахуванням особливостей конкретного проєкту. За такого підходу кожен елемент — кнопки, графіки, таблиці, іконки та інше малюються фахівцем вручну і несуть певне функціональне навантаження, не перевантажуючи інтерфейс.

Етап 4. Розробка програмної частини

Програмування системи автоматизації – це найскладніший і трудомісткий етап реалізації, який складається з двох основних частин:

  • Frontend. Створення інтерфейсу користувача відповідно до затверджених раніше дизайн-макетів. Фронтенд виконує роль сполучної ланки між користувачем і сервером: отримує запити від клієнта, відправляє їх у бекенд на обробку, а потім виводить отриманий результат назад у клієнт. Однак, якщо реалізація здійснюється за допомогою Vue.js та React.js, частина запитів буде оброблятись ще перед відправкою на сервер, що значно підвищує продуктивність ПЗ. При цьому слід зазначити, що технологія на реактивних технологіях забирає більше часу і, відповідно, вимагатиме великих інвестицій з боку клієнта.
  • Backend. Це серверна частина програмного забезпечення, що відповідає за всі «внутрішні» процеси систем автоматизації: обробку даних, отримання оплати за проїзд, розпізнавання номерних знаків та габаритів транспортного засобу, керування базами даних та інше. На етапі розробки бекенда фахівці програмують логіку роботи функціоналу, забезпечують безпеку та продуктивність ПЗ, а також виконують всі необхідні інтеграції із зовнішніми сервісами.
Автоматизація комерційних доріг та переправ

Етап 5. Тестування

Коли технічну розробку системи автоматизації комерційних доріг завершено, вона переходить на етап контролю якості. Тут QA-інженери здійснюють ручне та автоматизоване тестування ПЗ з метою виявлення всіх помилок та недоробок.

У разі виявлення проблем фахівці складають баг-репорт та передають проєкт на доопрацювання. Після цього програмне забезпечення проходить повторне тестування, яке дозволяє переконатися в тому, що помилка дійсно була виправлена, і коригування, внесені розробником, не спричинили непередбачених наслідків.

Етап 6. Підтримка та розвиток

У перші місяці після введення проєкту в експлуатацію найчастіше стає зрозуміло якого функціоналу в системі не вистачає і що можна покращити, щоб її використання стало ще ефективнішим. Для реалізації таких завдань складається нове технічне завдання, у разі потреби допрацьовуються дизайн-макети, а потім виконується технічна розробка як додаткові патчі з оновленнями. Готове рішення тестується на копії ПЗ, і у разі успіху встановлюється у робочу систему.

Також не виключено, що на початку експлуатації співробітники компанії зіштовхнуться із проблемами, які не були виявлені на етапі тестування системи. Якщо це сталося, до проєкту знову підключаються розробники, встановлюють причину помилки та усувають її у рамках технічної підтримки.

Розробка систем автоматизації комерційних доріг та переправ у AVADA MEDIA

Розробка систем автоматизації комерційних доріг та переправ у AVADA MEDIA

Після автоматизації контрольно-пропускних пунктів ви зможете суттєво підвищити трафік автомобілів на комерційних дорогах та переправах. При цьому йдеться не лише про покращення пропускної спроможності КПП — водіям більше не доведеться витрачати багато часу в пробках, що підвищить їхню мотивацію прокладати свої маршрути через відповідні ділянки. Розробка таких систем вимагає серйозних вкладень, але з урахуванням переваг, які вони забезпечують, інвестиції досить швидко окупаються.

Компанія AVADA MEDIA має великий досвід у розробці програмних рішень для автоматизації логістичного бізнесу. Завдяки використанню інноваційних технологій ми можемо реалізувати функціонал будь-якої складності, орієнтований на вирішення завдань вашої компанії. Для роботи над такими проектами ми залучимо вже сформовані команди фахівців із налагодженою комунікацією, завдяки чому можемо розпочати створення проекту вже найближчим часом.

Останні роботи

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Наші клієнти

Що про нас кажуть

Наші клієнти Що про нас кажуть

Успішні проєкти створюються тільки командою

Наша команда

Успішні проєкти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12

Зв'яжіться з експертами

З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

+
@
Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:

  1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації. </ Li>
  2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта. </ Li>
  3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень . </ li>
  4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу. </ li>
  5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua </ li>
  6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі. </ Li>
  7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа. </ Li>
    </ Ol>
Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

+
@
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом