VR / AR технології

ДОДАТКОВА РЕАЛЬНІСТЬ І СУЧАСНІ VR ТЕХНОЛОГІЇ

VR / AR технології

Доповнена реальність і сучасні VR технології VR / AR технології

Віртуальна (доповнена) реальність вже перестала бути просто частиною фантастичних фільмів. Цю інноваційну технологію використовують все ширше. У різних сферах вона відкриває унікальні можливості для навчання, продажів, прийняття рішень, поліпшення сервісу.

AR і VR технології також широко використовують і в сфері розваг.

Компанія AVADA MEDIA розробляє і реалізує бізнес-інструменти, в основі яких VR / AR технології.

Дізнайтеся більше про можливості VR і AR технологій і тому, як їх застосувати для вашого бізнесу.

Що це і в чому різниця?

Віртуальна реальність і доповнена реальність Що це і в чому різниця?

AR технології також називають доповненою реальністю. Її принцип в тому, що в поле зору вводяться додаткові візуальні об’єкти, яких насправді не існує. При цьому можлива взаємодія з об’єктами, створеними в середовищі технології AR. Поява систем з доповненою реальністю стало справжньою революцією.

Технологія VR – інструменти для створення штучного світу, який передається людині через його зір, слух та інші почуття. Віртуальна і доповнена реальність імітують вплив на об’єкти і реакцію на цей вплив. Для створення ефекту реалістичності доповнена реальність AR і VR відтворює взаємодії в реальному часі.

У більшості випадків технології повного занурення у віртуальну реальність розробляються так, щоб об’єкти віртуального світу поводилися відповідно до законів фізики. Саме це робить VR і доповнену реальність застосовними в декількох сферах:

 • освіті (в школах і вищих навчальних закладах для демонстрацііексперіментов і технологій);
 • промисловості;
 • медицині;
 • сфері нерухомості;

У чому ключова різниця між AR (доповнена реальність) і віртуальною реальністю повного занурення? VR орієнтована на те, щоб охопити максимальну кількість почуттів людини і створити середовище тільки з віртуальних об’єктів. Сучасна віртуальна реальність із захопленням рухів постійно розвивається і вдосконалюється.

Давайте подивимося на приклади того, як технології повного занурення у віртуальну реальність використовують в різних сферах.

VR / AR технології
Приклади використання

AR і VR технології в освіті Приклади використання

Доповнена і віртуальна реальність в школі поки рідкість, але вже перестала бути чистою фантастикою. Системи AR і VR забезпечують новий рівень наочності та інтерактивності в навчальному процесі.

Наприклад, при вивченні астрономії школярі зможуть спостерігати за рухом планет і зірок в просторі, побачити з боку взаємодіють небесні тіла.

Доповнену реальність можна використовувати також при вивченні хімії. Нові технології дозволяють побудувати інтерактивну модель молекул і зробити можливим взаємодія з ними. Студенти і школярі зможуть не просто писати ряди формул і рівнянь, а побачити, хімічні реакції наочно.

 

Основні переваги VR і AR в навчанні:

 • Концентрація. У віртуальна реальність в освіті усуває вплив відволікаючих чинників. Завдяки цьому простіше сприймається матеріал.
 • Максимальне залучення. VR і AR технології в освіті дозволяють відтворювати експерименти, вирішувати завдання в ігровій формі.
 • Безпека і можливість освоєння складних навичок. Віртуальна реальність в навчальному процесі – дуже ефективний інструмент для підготовки пілотів, машиністів та інших фахівців керуючих складними машинами. Їх можна готувати не піддаючи ризику життя і цінне майно.

Дослідження показали, що методи навчання, засновані на віртуальній реальності спрощують запам’ятовування матеріалу і роблять навчання ефективніше.

VR / AR технології
Приклади використання

Віртуальна і доповнена реальність в будівництві Приклади використання

Будівництво – ще одна сфера, в якій доповнена (віртуальна) реальність стане корисним інструментом. Особливо це стосується завдань, які пов’язані з проектуванням будівель і дизайном інтер’єрів.

В обох випадках, об’ємні моделі, побудовані на основі віртуальної реальності, допомагають раціонально використовувати простір, проводити розрахунки і оцінку ефективності різних конструкцій. За допомогою VR і AR можна також презентувати результати роботи архітекторів і дизайнерів.

VR / AR технології
Приклади використання

Віртуальна реальність в промисловості Приклади використання

Сучасні технології роблять віртуальну і доповнену реальність в промисловості унікальним інструментом, який підвищує продуктивність і економить ресурси. Чим саме можуть допомогти такі технології?

 • Істотно прискорюють процес розробки нових виробів (в різних випадках від 15 до 30%).
 • Знижується число технічних помилок при проектуванні вироби.
 • Поліпшується якість виробів за рахунок кращої обробки, продуманої ергономіки та інших характеристик.
 • Знижуються витрати на експлуатацію та ремонт за рахунок опрацювання виробничих і сервісних процесів.

Компанія AVADA MEDIA допоможе впровадити інструменти VR і AR в промисловому виробництві.

VR / AR технології
Приклади використання

Віртуальна реальність в нерухомості Приклади використання

У нерухомості застосовують віртуальну реальність з повним зануренням і без нього. Найчастіше це віртуальні тури по споруджуваних і вже готових об’єктів нерухомості. Це не тільки технологія для ефективного продажу, а й спосіб поліпшити сервіс для клієнтів.

Потенційні покупці зможуть оцінити об’єкт, який знаходиться в іншій країні, взяти участь в компонуванні інтер’єру. Все це не тільки підвищує шанс на вдалу операцію, але і підвищує задоволеність покупця.

Приклади використання

Віртуальна реальність в медицині Приклади використання

В останні роки набирає популярність віртуальна реальність в навчанні хірургів. У передових медичних навчальних закладах у студентів є можливість стежити за операціями очима хірурга, задавати йому питання в реальному часі.

VR допомагає і в підготовці медиків інших спеціальностей:

 • медсестер;
 • анестезіологів;
 • парамедиків та ін.

Віртуальна реальність дозволяє сформувати у медиків навички складних маніпуляцій без ризику помилки і без шкоди пацієнтам.

Компанія AVADA MEDIA проектує і реалізує системи віртуальної і доповненої реальності для бізнесу, промисловості та освіти.

Розробляємо нестандартні рішення під будь-яке завдання, поставлене замовником.

AR технології та інструменти віртуальної реальності дають кілька ключових переваг:

 • знижують ймовірність технологічних помилок і впливу людського фактора;
 • роблять проектування більш точним і ефективним;
 • роблять більш ефективними освітній процес і підготовку фахівців в різних галузях;
 • роблять зручніше візуалізацію інженерних і дизайнерських рішень.

AVADA MEDIA – це передові IT рішення для продуктивності вашого бізнесу.

Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Що о нас кажуть

Наші клієнти Що он нас кажуть

Наша команда

Успішні проекти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12
З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:


 1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації.
 2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта.
 3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень .
 4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу.
 5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua
 6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі.
 7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа.

Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

Долучайтеся до нас

+ 38 (097) 179 96 63
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом