EMBEDDED DEVICES (IoT)

ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ВБУДОВАНИХ ПРИСТРОЇВ

Embedded devices

Розробка програмного забезпечення для вбудованих пристроїв Embedded devices

Автомобілі, роутери, верстати з числовим програмним управлінням, системи контролю доступу – в ці та безліч інших пристроїв встановлюють мікропроцесори, що забезпечують виконання самих різних автоматичних функцій. Такі мікропроцесори виділяють в цілий клас вбудованих пристроїв (embedded devices на анг.). І для них необхідно спеціалізоване програмне забезпечення (ПО). Вбудований пристрій і спеціальне програмне забезпечення для нього утворюють вбудовану систему. Цифрова трансформація зачіпає безліч звичних речей, наділяючи їх приставкою «smart» і підвищуючи їх можливості. 

Нас оточують «розумні» автомобілі, Вендорний машини, фітнес-тренажери. Різні мобільні гаджети роблять життя комфортнішим – це і смарт-годинник, і електронні книги, і фітнес-трекери. Не кажучи вже про великої групи сервісних пристроїв. Наприклад, роутерів і модемів, сенсорів і систем контролю доступу, і навіть блоків управління на машинному виробництві (верстати, конвеєри), в автомобілебудуванні або атомної електростанції. Ще одна сфера, в якій embedded devices отримують все більш широке поширення – медицина. Використовують вбудовані системи і військові.

ПО для вбудованих пристроїв
Особливості ПО

У чому відмінність ПО для комп'ютерів і вбудованих пристроїв Особливості ПО

Управляються embedded devices за допомогою спеціально для них написані програм і є невід’ємною частиною і основною стрімко зростаючого IOT, утворюючи його разом з мережевими і інформаційними технологіями. Основною особливістю вбудованих пристроїв і спеціального ПО для них є утилітарність. Тобто, вони призначені тільки для виконання певних функцій – в той час, як комп’ютери призначені для виконання безлічі найрізноманітніших завдань.

Це і є корінна відмінність ПО для вбудованих пристроїв від комп’ютерного, яке може бути інстальовано на найрізноманітніші моделі комп’ютерів і легко оновлено або змінено.

Програми, написані для вбудованих пристроїв, найчастіше створюються під конкретний тип і навіть модель, призначені для вирішення ізольованих завдань і не можуть бути використані для інших цілей.

Крім того, програмні рішення для вбудованих пристроїв часто розробляються з урахуванням умов середовища, для якої вони призначені – наприклад, промислові сенсори та системи сигналізації можуть бути розраховані на роботу в умовах підвищеної температури.

Всі ці завдання ми успішно вирішуємо в компанії AVADA MEDIA при розробці програмного забезпечення для embedded devices, використовуваних в самих різних сферах.

ПО для вбудованих пристроїв
Етапи розробки

Як створюється програмне забезпечення для вбудованих пристроїв Етапи розробки

Програмісту, щоб створити програму, необхідні такі базові компоненти:

  • операційну систему для вбудованого пристрою – найчастіше використовуються Linux-системи, так як вони підтримують максимально широкий вибір архітектур;
  • мова програмування – найчастіше це ASM, C, C ++, Python;
  • спеціальні інструменти – компілятори, дебаггера, інтегроване середовище розробки, налагодження стенди і отладчики.

Для розробки ПО для вбудованих пристроїв використовуються різні інструменти розробки і спеціальні середовища розробки та налагодження на мовах програмування ASM, С або С ++.

Необхідні при розробці і різні компілятори. Вони трансформують код з високорівневого мови в низькорівневий машинний мову, яким оперують вбудовані пристрої і комп’ютери. Це мова, в якому всі символи записуються послідовностями нулів і одиниць, тому програмісти користуються більш «олюдненими» мовами програмування. Для кожного процесора і мови програмування використовується свій компілятор. ASM і зовсім є низькорівневим мовою програмування, що використовують максимально наближений до машинних кодах синтаксис. Тому, на відміну від високорівневих мов С і С ++, компілятор для нього потрібен інший.

Дебаггера потрібні при тестуванні програмного забезпечення. Вони відстежують баги і помилки, відзначаючи при цьому місця в коді, де ці помилки були знайдені. Якщо точніше, то дебагер відзначає рядок коду, в якому була виявлена ​​помилка, і створює посилання, щоб програміст міг легко перейти на неї. Хороший приклад дебаггера, або відладчика, для ОС Linux – IDA Pro.

Важливі в розробці ПЗ для вбудованих пристроїв і лінкери, або компоновщики. Вони збирають маленькі частини коду, або модулі, в єдину працюючу програму. Емулятори служать для того, щоб перевірити, як буде вести себе програма «в бойових умовах». Якщо код пишеться для досить складної і дорогої (а часто і небезпечною) апаратури, ніхто не дасть тестувати роботу нового програмного забезпечення відразу на «залізі». Тому програміст створює спеціальну середу, яка імітує робоче середовище в реальному часі. Тільки після перевірки коду за допомогою емулятора він може бути встановлений на реальний пристрій. Зазвичай же використовується спеціалізована інтегроване середовище розробки (Integrated Development Environment, IDE), в якій вже є всі перераховані вище інструменти.

Компанія AVADA MEDIA пропонуємо вам розробку програмного забезпечення для вбудованих пристроїв в самих різних сферах: медицина, виробництво і транспорт, торгівля і сервіс, наука і спорт. Звертайтеся до нас сьогодні – і ми знайдемо найкраще рішення для вас!

ПО для вбудованих пристроїв
Створюємо дивовижні проєкти

Останні роботи

Кращим підтвердженням нашої кваліфікації та професіоналізму є історії успіху наших клієнтів і відмінності в їх бізнесі до і після співпраці з нами.

Що о нас кажуть

Наші клієнти Що он нас кажуть

Наша команда

Успішні проекти
створюються тільки командою Наша команда

(Ru) Photo 11
(Ru) Photo 10
Photo 9
Photo 8
Photo 7
Photo 6
Photo 5
Photo 4
Photo 3
Photo 2
Photo 1
(Ru) Photo 12
З'явилися питання?

Зв'яжіться з експертами З'явилися питання?

Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

Згода на обробку персональних даних

Користувач, оформляючи заявку на сайті https://avada-media.ua/ (далі – Сайт), погоджується з умовами цієї Згоди на обробку персональних даних (далі – Згода) відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Прийняттям (акцептом) оферти Згоди є відправка заявки з Сайту або замовлення у Оператора за телефонами Сайту.

Користувач дає свою згоду на обробку своїх персональних даних з наступними умовами:


  1. Дане Згода дається на обробку персональних даних як без, так і з використанням засобів автоматизації.
  2. Згода поширюється на наступну інформацію: ПІБ, телефон, електронна пошта.
  3. Згода на обробку персональних даних дається з метою надання Користувачу відповіді на заявку, подальшого укладення та виконання зобов’язань за договорами, здійснення клієнтської підтримки, інформування про послуги, які, на думку Оператора, можуть представляти інтерес для Користувача, проведення опитувань і маркетингових досліджень .
  4. Користувач, надає Оператору право здійснювати наступні дії (операції) з персональними даними: збір, запис, систематизація, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), використання, знеособлення, блокування, видалення і знищення, передача третім особам, з згоди суб’єкта персональних даних і дотриманням заходів, що забезпечують захист персональних даних від несанкціонованого доступу.
  5. Персональні дані обробляються Оператором до завершення всіх необхідних процедур. Також обробка може бути припинена за запитом Користувача на електронну пошту: info@avada-media.com.ua
  6. Користувач підтверджує, що, даючи Згода, він діє вільно, своєю волею і в своєму інтересі.
  7. Справжнє Згода діє безстроково до моменту припинення обробки персональних даних з підстав, зазначених у п.5 даного документа.

Долучайтеся до нас

Надіслати резюме

Долучайтеся до нас

+ 38 (097) 179 96 63
Файли cookies
Будь ласка, дозвольте використання cookies для більш ефективної роботи з сайтом